Raport: iPhone SE nowej generacji z dziurą w ekranie zamiast notcha

Tomek Czech   2 kwietnia 2021

iPhone SE 3. generacji może mieć ekran 6,1” zamiast obecnego 4,7”. Z jego górnej części ma zniknąć notch, który zostanie zastąpiony przez znaną ze smartfonów z Androidem dziurę w ekranie – wynika z informacji zdobytych przez analityka Rossa Younga.

berrolia

iPhone SE 3. gen. i 4. gen

Wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo kilkakrotnie podawał, że w tym roku nie zobaczymy kolejnego modelu iPhone’a SE. Apple ma odświeżyć swojego „budżetowca” dopiero w 2022 r. Ross Young potwierdza te informacje i zdradza kilka szczegółów na temat dwóch kolejnych generacji najtańszego z iPhone’ów.

Przyszłoroczny iPhone SE 3 ma nadal posiadać ekran 4,7 cala wykonany w technologii LCD. Wynika z tego, że najprawdopodobniej nie zmieni się wygląd tego modelu – dalej będzie to dizajn iPhone’a 8 z przycisk Home z Touch ID. Telefon ma posiadać wsparcie dla łączności 5G.

Zmiana dizajnu ma nadejść w kolejnym roku – analityk podaje, że iPhone SE 4 z 2023 r. może zostać wyposażony w ekran 6,1 cala, w którym zamiast notcha zobaczymy dziurę w ekranie.

Miałoby to sens w obliczu doniesień, że we flagowych iPhone’ach już w przyszłym roku dokona się taka zmiana – iPhone 14 ma być pierwszym smartfonem z Cupertino z dziurą w ekranie. Kilka miesięcy później, wiosną 2023 r., Apple mogłoby zastosować ten dizajn w  modelu SE.

iPhone 12 4G?

W zeszłym roku kilkakrotnie słyszeliśmy, że pomysłem Apple na budżetowy telefon w 2021 r. jest tańsza wersja iPhone’a 12  bez wsparcia 5G – z łącznością ograniczoną do 4G.

W ostatnich tygodniach nie pojawiały się jednak na ten temat żadne informacje, trudno spodziewać się premiery tego modelu jeszcze w pierwszej połowie tego roku (gdyby tak miało być, mielibyśmy już jakieś przecieki), jesienią zobaczymy już nowe flagowce z serii „13”, więc pojawienie się tego modelu staje się coraz mniej prawdopodobne. Choć oczywiście nie jest wykluczone.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: