Raport: Apple wprowadzi na rynek iMaca 27” z ekranem mini-LED 120 Hz

Tomek Czech   21 października 2021

Według Rossa Younga, eksperta rynku wyświetlaczy z Display Supply Chain Consultants, Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu iMaca 27” – wersji z ekranem mini-LED 120 Hz.

berrolia

Nowy iMac 27” (2022)

Premiera nowego iMaca 27”, który najprawdopodobniej będzie następcą wycofanego ze sprzedaży iMaca Pro, ma się odbyć w pierwszym kwartale 2022 r.

Komputer ma być wyposażony w ekran mini-LED „ProMotion” z adaptacyjną częstotliwością odświeżania w zakresie 24 Hz – 120 Hz.

Nowego iMaca 27” napędzać będą zapewne procesory M1 Pro i M1 Max, które właśnie trafiły do MacBooków Pro 14” i 16”.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że następca obecnego iMaca 27” będzie miał znacznie większy od niego ekran, być może nawet 32-calowy. O ile wciąż nie jest to wykluczone, warto pamiętać, że informacje podawane przez Rossa Younga najczęściej się potwierdzają, więc spodziewajmy się raczej wyświetlacza o przekątnej 27 cali.

Warto dodać, że według Younga w przyszłym roku Apple może też wprowadzić na rynek drugi model swojego zewnętrznego monitora. Ekspert nie podaje żadnych szczegółów na ten temat, ale od dawna pojawiają się informacje, że firma z Cupertino doda do swojej oferty tańszą wersję monitora Pro Display XDR.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: