Raport: Apple pracuje nad nowym monitorem, znacznie tańszą wersją Pro Display XDR

Łukasz Bernaczyk   20 stycznia 2021

Monitor Pro Display XDR to świetny sprzęt o podzespoły i parametrach najwyższej klasy. Problem w tym, że jest to sprzęt dla profesjonalistów i to tych bardziej zamożnych. Możliwe jednak, że na rynku pojawi się niedługo tańsza wersja tego monitora, o nieco niższych, choć nadal bardzo dobrych parametrach, ale w zasięgu cenowym większości z nas.

berrolia

Tańszy monitor od Apple

Obecnie jedyny monitor w ofercie firmy z Cupertino to Pro Display XDR, który cechuje się niesamowitą specyfikacją techniczną, ale również niesamowitą ceną 23 999 zł (sama podstawka do niego kosztuje 4799 zł). Należy tu dodać, że monitor ten przeznaczony jest raczej dla specjalistów zajmujących się profesjonalną obróbką foto/wideo. Częściej trafia do firm produkcyjnych, niż na biurka indywidualnych użytkowników.

Powołując się na własne źródła w Apple Gurman twierdzi, że firma postanowiła przywrócić do swojej oferty monitor, który z założenia ma być przeznaczony dla “zwykłego konsumenta”.

Tego typu monitor – Thunderbolt Display, przez kilka lat był już w ofercie Apple. Firma z Cupertino zaprezentowała go w 2011 r., a wycofała ze sprzedaży w 2016 r.

Monitor posiadał ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości QHD 2560 x 1440 pikseli.

Nowy monitor ,nad którym pracuje Apple ma być generalnie krzyżówką następcy Thunderbolt Display i profesjonalnego Pro Display XDR, ale raczej w cenie tego pierwszego (być może nie będzie ona dużo wyższa niż cena podstawki dla Pro Display XDR). Ma się między innymi cechować mniejszą jasnością i mniejszym kontrastem.

Data premiery tańszego monitora od Apple nie jest jeszcze znana.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: