Tak mógłby wyglądać komputer pokładowy z CarPlay, gdyby Apple robiło Tesla Model 3 (wideo)

Łukasz Bernaczyk   20 stycznia 2021

Co prawda do premiery Apple Car zostało jeszcze sporo czasu, jednak ostatnio pojawia się coraz więcej przecieków na ten temat, co sprawia, że wielu zastanawia się, jak będzie wyglądał i jakie funkcje posiadał autonomiczny samochód z Cupertino. Grafik John Calkins postanowił pokazać swoją wizję komputera pokładowego w stylu tego znajdującego się w Tesla Model 3, ale w wersji Apple.

Komputer pokładowy Apple Car, czyli Tesla Model 3 rodem z Cupertino

Calkins opublikował na Behance koncept komputera pokładowego Apple Car, wzorowany na 15-calowym ekranie znajdującym się w Tesla Model 3.

Z lewej strony ekranu w widzimy duży Dock z aplikacjami podobny do tego z systemu macOS czy iPadOS. Dalej, po prawej stronie Docka, widzimy duży panel z informacjami dotyczącymi pojazdu.

Dalsza część to ogromna przestrzeń na aplikacje uruchamiane z Docka, jak np. nawigacja, muzyka, przeglądarka Safari czy nawet Apple TV+.

Wszystko oczywiście w przejrzystym i czystym stylu Apple. Wygląda to naprawdę fajnie, choć tak naprawdę nie wiemy nawet, czy Apple zastosuje tego typu panel, czy postawi na zupełnie inne rozwiązanie.

Całość konceptu znajdziecie na Behance.

Wideo

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: