Raport: nowy iMac (Pro) może być wyposażony w niezwykle mocny układ “M1 Max Duo”

Łukasz Bernaczyk   23 listopada 2021

Według najnowszych doniesień, już w pierwszej połowie 2022 r. możemy zobaczyć potężny komputer stacjonarny od Apple, być może następca iMaca Pro, z autorskim układem “M1 Max Duo”, który będzie składał się z dwóch układów M1 Max.

berrolia

Potężny iMac (Pro, 2022)?

Według kilku źródeł (między innymi Max Tech oraz APPL Tree), Apple zamierza wprowadzić do sprzedaży najpotężniejszego dotychczas iMaca, następcę modelu Pro, wyposażonego w układ “M1 Max Duo”.

Zgodnie z nazwą nowy, czip będzie tak naprawdę jednostką składającą się z dwóch procesorów M1 Max, co zapewni komputerowi Apple wręcz kosmiczne osiągi.

“M1 Max Duo” ma posiadać 20 rdzeni CPU, do 64 rdzeni graficznych GPU oraz nawet do 128 gigabajtów pamięci RAM.

Zaprezentowane wraz z nowymi MacBookami Pro czipy Apple M1 Pro i M1 Max to niewiarygodnie mocne układy, bijące na głowę stosowane w innych laptopach procesory Intela i AMD.

Choć powyższe doniesienia o układach “M1 Max Duo” trzeba traktować z odpowiednim dystansem, deweloper Hector Martin twierdzi, że macOS Monterey zawiera wiele odniesień do “wieloczipowych” układów Apple Silicon, a projektując układy M1 Pro i M1 Max Apple uwzględniało potencjalne użycie “podwójnych procesorów”.

Przypomnę, że nowego iMaca należy się spodziewać w pierwszej połowie 2022 r. Oprócz potężnego układu “M1 Max Duo”, komputer ma także otrzymać ekran mini-LED Pro Motion 120 Hz o przekątnej 27 cali.

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że następca obecnego iMaca 27” będzie miał znacznie większy od niego ekran, być może nawet 32-calowy. Wciąż nie jest to wykluczone.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: