Raport: iPhone SE 3 nadchodzi – może być pierwszym produktem Apple w 2022

Łukasz Bernaczyk   1 grudnia 2021

Najnowsze informacje potwierdzają, że prace nad iPhonem SE 3 nadal trwają i – co najważniejsze – wszystko idzie zgodnie z planem. Budżetowy smartfon od Apple ma trafić na rynek jeszcze w pierwszym kwartale 2022 r., najprawdopodobniej w marcu.

berrolia

iPhone SE 3 w pierwszym kwartale 2022

Tajwańska firma analityczna TrendForce podaje, że według zdobytych przez nich informacji, prace Apple nad iPhonem SE 3. generacji idą zgodnie z planem i Apple zamierza zaprezentować ten model w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Należy się więc spodziewać, że telefon trafi do sprzedaży w marcu – w ostatnich latach Apple nigdy nie wprowadziło na rynek nowego produktu wcześniej niż właśnie w tym miesiącu.

Z dużym prawdopodobieństwem iPhone SE 3 będzie pierwszą nowością pokazaną przez Apple w 2022 r.

Nowy budżetowiec ma nie być mocno odmieniony wizualnie od poprzednika – z wielu przecieków wynika, że nadal będzie bazował na budowie iPhone’a 8 z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala.

Największą zmianą w stosunku do iPhone’a SE 2 będzie nowszy procesor oraz łączność 5G.

W przypadku procesora będzie to najprawdopodobniej najnowszy układ Apple A15 Bionic, napędzający wszystkie iPhone’y 13.

Przypomnę również, że według analityka i eksperta rynku wyświetlaczy Rossa Younga, Apple ma również w planach większego iPhone’a SE Plus z ekranem o przekątnej 5,7″ – 6,1″, o konstrukcji bezramkowej, być może tylko z małą dziurką na kamerę zamiast notcha.

Taki budżetowiec Apple miałby trafić na rynek w 2023 lub 2024 roku.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: