Apple znów chce nas zaskoczyć – iPhone 14 ma wyglądać inaczej niż wszystkie inne smartfony

Łukasz Bernaczyk   18 stycznia 2022

Ostatnie doniesienia na temat tego, jakie wycięcie w ekranie zamiast notcha będzie miał iPhone 14 wskazują na to, że w tegorocznych flagowcach Apple zobaczymy zarówno małe, okrągłe wycięcie w ekranie, jak i umiejscowiony obok niego podłużny otwór. Całość ma tworzyć nową cechę charakterystyczną iPhone’ów. Taką, jaką po premierze iPhone’a X stanowił słynny notch.

berrolia

iPhone 14 Pro/Pro Max z dziurką i podłużnym otworem w ekranie

Zamieszanie wokół tego, jakie wycięcie w ekranie tegorocznych iPhone’ów zastąpi notcha trwa w najlepsze. Początkowo słyszeliśmy o małej, okrągłej dziurce, nieco później o niewielkim podłużnym otworze, aby całkiem niedawno przeczytać, że oba te otwory znajdą się w ekranie iPhone’a 14. Jednak ten mniejszy, okrągły, miał być pokryty szkłem i być de facto niewidoczny.

Sprawę postanowił wyjaśnić Ross Young, znany ekspert rynku wyświetlaczy, który w przeszłości kilkukrotnie podawał trafne informacje na temat ekranów w nadchodzących urządzeniach Apple.

Z informacji zdobytych przez Younga wynika, że w ekranie iPhone’a 14 będą dwa wycięcia – okragłe i podłużne. I obydwa będą widoczne. Telefon będzie wyglądał mniej więcej tak:

Będzie to jednak dotyczyło wyłącznie dwóch wersji pro – iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max.

Według eksperta, w okrągłym otworze znajdzie się rzutnik punktów, natomiast wszystkie pozostałe elementy systemu Face ID (jak kamera podczerwieni), a także kamera FeceTime zostaną “upchnięte” w podłużnym otworze.

Dlaczego i dziurka i podłużny otwór?

Odpowiedź na powyższe pytanie może okazać się zaskakująca, ale wiele wskazuje na to, że Apple zdecyduje się na układ dwóch niewielkich otworów po to, by po raz kolejny stworzyć element charakterystyczny wyłącznie dla iPhone’ów.

Smartfonów z okrągłym otworem jest już sporo. Są też telefony z podłużnym otworem. Ale nie ma na rynku smartfona, który miałby je oba.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: