iPhone 14 Pro – bez notcha, ale też bez okrągłego otworu w ekranie

Łukasz Bernaczyk   7 stycznia 2022

Najnowsze informacje od znanego leakera o bardzo dużej wiarygodności wskazują, że iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max będą pozbawione notcha, a jego miejsce zastąpi nie okrągłe, a małe, podłużne wycięcie w ekranie.

berrolia

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z “pill-shaped cutout”

Wczoraj na Twitterze znany leaker o pseudonimie Dylandkt podał informację, że dwa topowe modele tegorocznego flagowca, czyli iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max, rzeczywiście nie będą posiadały wycięcia w ekranie, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami.

Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych doniesień, że notcha zastąpi “punch hole”, czyli okrągłe wycięcie w ekranie, Dylandtk twierdzi, że w iPhone’ach 14 Pro i 14 Pro Max znajdziemy “pill-shaped cutout”, czyli mały podłużny otwór, zaokrąglony na końcach.

Zdecydowana większość podzespołów Face ID ma powędrować pod ekran, co – jak zapewnia Dylandtk – nie wpłynie negatywnie na działanie systemu rozpoznawania twarzy od Apple.

Wspomniane, podłużny otwór w ekranie będzie raczej niewielki i przeznaczony głównie dla samego obiektywu kamery oraz, jak sądzę, rzutnika punktów, na podstawie której system Face ID tworzy mapę twarzy użytkownika.

Otwór w ekranie mamy znaleźć wyłącznie w iPhonie 14 Pro oraz iPhonie 14 Pro Max. Z przecieków wynika, że tańsze modele, czyli iPhone 14 oraz iPhone 14 Max nadal będą posiadały notcha.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: