iPhone 14 – „notch” znika, ale nie ze wszystkich modeli nowego flagowca

Łukasz Bernaczyk   9 grudnia 2021

Koreański portal The Elec, powołując się na źródła w łańcuchu dostaw Apple, podaje, że  nie wszystkie modele iPhone’a 14 będą posiadać otwór w ekranie zamiast notcha. Taka zmiana dotyczyć będzie jedynie dwóch modeli Pro.

berrolia

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z “punch hole”

Jako pierwszy o zamiarze pozbycia się przez Apple notcha w iPhonie już w 2022 r. informował już kilka miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo. Według jego ówczesnych informacji, była możliwość, że charakterystyczne wycięcie w ekranie zniknie z ekranów wszystkich czterech modeli iPhone’a 14.

Teraz The Elec podaje, że „punch hole” – okrągłe wycięcie w ekranie, znane z niektórych smatfonów z Androidem, znajdziemy jedynie w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.

Dwa tańsze modele – iPhone 14 oraz iPhone Max 6,7” (który ma zastąpić wersję „mini”) – będą nadal wyposażone w ekran z notchem.

W niewielkim okrągłym otworze w ekranach modeli Pro ma zostać umieszczony obiektyw kamery FaceTime. Pozostałe elementy układu FaceID, odpowiedzialnego za biometryczną weryfikację użytkownika, mają powędrować pod ekran.

W ostatnich miesiącach informację o zastąpieniu notcha przez otwór w ekranie potwierdzało kilka innych wiarygodnych źródeł, jak Bloomberg czy John Prosser.

Co jeszcze wiemy o iPhonie 14?

Z wcześniejszych doniesień wiemy, że w przyszłym roku Apple zamierza zrezygnować z iPhone’a w rozmiarze mini, a w jego miejsce wypuścić iPhone’a 14 Max o przekątnej ekranu takiej samej, jak iPhone 14 Pro Max, czyli równej 6,7 cala.

Ponadto, iPhone’y 14 mają posiadać tytanową ramkę (prawdopodobnie tylko modele Pro), tylną kamerę o rozdzielczości matrycy 48 MP oraz procesor A16 Bionic.

Jon Prosser sugerował również, że tylne aparaty nie będą wystawały ponad obudowę, a sam iPhone 14 będzie nieco grubszy od obecnych modeli.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: