Bloomberg potwierdza: iPhone 14 będzie „całkowicie przeprojektowany”

Tomek Czech   27 września 2021

iPhone’y 13 wyglądają tak, jak poprzednie modele między innymi z tego powodu, że projektanci Apple pracowali już nad nowym dizajnem iPhone’a 14 – podaje w swoim najnowszym newsletterze Power On dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman.

berrolia

iPhone 14 – „całkowicie przeprojektowany”

Gurman pisze, że Apple od dawna pracuje nad „dużymi zmianami” w nowych flagowcach. Twierdzi, że iPhone 14 będzie „całkowicie przeprojektowany”. Nie podaje jednak dodatkowych szczegółów na ten tamat.

Z wcześniejszych doniesień wiemy, że może chodzić między innymi o ukrycie systemu rozpoznawania twarzy Face ID pod ekranem i zastąpienie notcha małym otworem w wyświetlaczu. Jako pierwszy taką informację podał już kilka miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo. Niedawno potwierdziłleaker Jon Prosser.

Prosser twierdzi też, że zdobył więcej informacji na temat iPhone’a 14. Wynika z nich, że Apple zlikwiduje wystający moduł tylnej kamery, chowając wszystkie obiektywy w obudowie.

Z dzisiejszej perspektywy wydaje się to bardzo trudnym zadaniem – iPhone’y 13, zwłaszcza w wersji Pro, mają jeszcze większą „wysepkę” kamery niż poprzednie modele i jeszcze bardziej wystające z obudowy obiektywy. Jeśli Apple nie zastosuje jakiejś przełomowej technologii (jak zaawansowany aparat peryskopowy), to taki telefon, w którym wszystko to miałby być schowane w obudowie byłby bardzo gruby i bardzo ciężki.

Na renderach udostępnionych przez Prossera widzimy też okrągłe przyciski zmiany głośności, co oznaczałoby powrót do rozwiązania znanego z iPhone’a 4.

Mark Gurman w swoim newsletterze pisze też, że możemy się spodziewać „nowych modeli wejściowych i nowych modeli Pro”. Być może chodzi o rozmiary przyszłorocznych flagowców z Cupertino. Z wcześniejszych przecieków wynika, że Apple ma porzucić wersję mini i zastąpić ją wersją Max w rozmiarze 6,7”, czyli takim samym, jak iPhone 12 i 13 Pro Max.

Cała lini iPhone’ów 14 wyglądałaby tak:

  • iPhone 13 Max z ekranem 6,7”
  • iPhone 13 z ekranem 6,1”
  • iPhone 13 Pro z ekranem 6,1”
  • iPhone 13 Pro Max z ekranem 6,7”

Trudno powiedzieć, co Gurman miał na myśli pisząc o „nowych modelach Pro”. Do tej pory nie pojawiały się doniesienia o tym, żeby miały mięć ekrany o innych rozmiarach niż obecnie.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest jesienią 2022 r.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: