Kiedy druga jesienna konferencja Apple z premierą nowych MacBooków Pro? Pojawia się pierwsza data

Łukasz Bernaczyk   27 września 2021

Za nami pierwsza jesienna konferencja Apple z premierą iPhone’a 13, tymczasem pojawiają się spekulacje na temat daty kolejnego eventu, który spodziewany jest w październiku, i na którym Apple ma pokazać wyczekiwane przez wielu nowe MacBooki Pro z procesorem M1X/M2 i ekranem mini-LED.

berrolia

Kiedy druga jesienna konferencja Apple?

Redaktorzy MacRumors sugerują, że wskazówką co do daty drugiej konferencji może być okres trwania promocyjnych Apple dla edukacji, w stanach popularnie zwanej “Back to School”.

W ubiegłym roku promocja ta w USA miała początkowo trwać do 15 września, lecz Apple przedłużyło ją do poniedziałku, 12 października. Z początku data ta wydawała się nieznacząca, ale potem Apple ogłosiło, że dzień później, 13 października, odbędzie się konferencja produktowa. Zaprezentowano na niej iPhone’a 12.

W tym roku promocja „Back to School” kończy się w Europie w poniedziałek, 11 października. Dlatego MacRumors podejrzewa, że dzień później, we wtorek, 12 października może się odbyć druga tej jesieni konferencja Apple, na której zobaczymy nowe MacBooki Pro.

W ostatnich latach Apple organizuje swoje konferencje najczęściej właśnie we wtorki. No i pamiętajmy, że najczęściej kupowanym produktem w promocji „Back to School” są laptopy, więc przed pokazaniem nowych MacBooków Pro dobrze byłoby zakończyć promocję na poprzednie modele.

Dla przypomnienia, poniżej wylistuję daty październikowych konferencji Apple z ostatnich pięciu lat (o ile Apple urządzało taki event w październiku):

  • rok 2016 – wtorek, 27 października,
  • rok 2018 – wtorek, 30 października,
  • rok 2020 – wtorek, 13 października.

Osobiście uważam, że nie do końca można aż tak bardzo doszukiwać się analogii w ubiegłorocznych wydarzeniach. Powtórzę to, co pisałem już kilkanaście dni temu – moim zdaniem, druga konferencja Apple tej jesieni odbędzie się we wtorek 19 października lub, co bardziej prawdopodobne, 26 października.

Jeszcze przed wrześniową konferencją Apple Mark Gurman z Bloomberga podawał, że nowe MacBooki Pro z „high-endowymi procesorami M1” trafią do sprzedaży „w ciągu kilku najbliższych tygodni”.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: