Szykujcie pieniądze (dużo pieniędzy…) – nowe MacBooki Pro z M1X i mini-LED już niedługo w sprzedaży

Tomek Czech   12 września 2021

Od dawna czekamy na premierę nowych modeli MacBooka Pro, które mają być wyposażone w procesor Apple Silicon 2. generacji – M1X/M2, a także – po raz pierwszy – w ekrany w technologii mini-LED (14” i 16”). Mówiło się wiele o opóźnieniu w produkcji tych komputerów, ale według najnowszego raportu Marka Gurmana z Bloomberga, komputery pojawią się na półkach sklepowych szybciej, niż myśleliśmy.

berrolia

MacBook Pro z M1X i mini-LED (2021)

W swoim dzisiejszym newsletterze Gurman podaje, że nowe MacBooki Pro z „high-endowymi procesorami M1” trafią do sprzedaży „w ciągu kilku najbliższych tygodni”.

Trudno powiedzieć kiedy dokładnie, ale zazwyczaj, jeśli używamy sformułowania „w ciągu kilku tygodni”, to raczej nie mamy na myśli 8-9 tygodni, czyli dwóch, czy nawet ponad dwóch miesięcy.  Dlatego należ się spodziewać, że nowe komputery będą dostępne raczej szybciej, niż później – nie jest wykluczone, że jeszcze we wrześniu (o takim scenariuszu mówił raport DigiTimes), choć bardziej realna jest premiera w październiku (po kolejnej konferencji Apple).

Coraz mniej prawdopodobny staje się z kolei scenariusz, że na nowe komputery będziemy musieli czekać do listopada, czy nawet początków grudnia.

W dzisiejszym raporcie Gurman potwierdza, że nowe MacBooki Pro będą wyposażone w ekran mini-LED 14 lub 16 cali oraz magnetyczny port ładowania MagSafe. Nie będą posiadały Touch Bara.

Z wcześniejszych przecieków wynikało, że tegoroczne MacBooki Pro 14″ i 16″ mają otrzymać nowy dizajn z płaską górną i dolną częścią obudowy, co sprawi, że stylistycznie będą nawiązywały do iPhone’ów 12 czy najnowszych iPadów.

Laptopy mają zostać wyposażone w ekrany mini-LED o cienkich ramkach, więcej portów I/O (wejścia/wyjścia), w tym HDMI i gniazdo na karty SDXC.

14-calowy MacBook Pro ma otrzymać tak samo wydajny procesor, jak jego większa, 16-calowa wersja.

Niestety należy się spodziewać wzrostu ceny podstawowego modelu 14-calowego względem obecnej wersji 13-calowej z M1, której ceny zaczynają się od 6699 zł. Redaktorzy 9to5Mac twierdzą, że prawdopodobnie nowy MBP 14” będzie droższy od obecnego podstawowego modelu 16-calowego MacBooka Pro z procesorem Intela, który kosztuje… 11999 zł.

Zobacz też: 5 powodów, dla których nowe MacBooki Pro będą najlepszymi laptopami Apple od lat

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: