5 produktów Apple wycofanych ze sprzedaży w 2021 roku

Łukasz Bernaczyk   7 stycznia 2022

2021 r. był bardzo udany w wykonaniu firmy z Cupertino, która wprowadziła na rynek wiele nowych, bardzo udanych sprzętów. W tym samym czasie byliśmy także świadkami procesu wycofania pięciu produktów ze sprzedaży.

berrolia

5 urządzeń, które Apple wycofało ze sprzedaży w 2021

  • iMac Pro

W marcu 2021 r. Apple oficjalnie wycofało ze sprzedaży iMaca Pro, który swoją premierę miał w 2017 r. i od tamtego czasu nie otrzymał żadnego odświeżenia sprzętowego.

Powód wycofania iMaca Pro był dość prosty – Apple przymierzało się wtedy do premiery nowego iMaca 24″ z układem M1, który był znacznie mocniejszy od iMaca Pro.

Jednocześnie w swoim oświadczeniu Apple pisało, że klienci w zdecydowanej większości wybierali 27-calowego iMaca, który po aktualizacji podzespołów w 2019 r. był wydajniejszy od iMaca Pro. Z kolei klienci, którzy potrzebowali naprawdę bardzo dużej mocy obliczeniowej, kupowali Maca Pro.

  • iMac 21,5″

W październiku z oferty Apple zniknął również najmniejszy z komputerów typu all-in-one od Apple, czyli iMac z ekranem o przekątnej 21,5 cala i z procesorem Intela.

Po premierze kolorowych iMaców z układami M1, model 21,5″ przez kilka miesięcy pozostawał w ofercie firmy jako najtańszy z iMaców, jednak naturalna ewolucja sprawiła, że dłuższe utrzymywanie go w ofercie nie miało sensu.

  • Akcesoria w kolorze gwiezdnej szarości – Magic Keyboard, Magic Trackpad oraz Magic Mouse

Kilka miesięcy po wycofaniu ze sprzedaży iMaca Pro Apple postanowiło zrezygnować ze sprzedaży swojej myszki, klawiatury i gładzika w kolorze gwiezdnej szarości, które kolorystycznie dopasowane były właśnie do tego komputera.

W ofercie firmy z Cupertino nadal pozostają te same akcesoria, ale w kolorze srebrnym.

  • HomePod

Oryginalny, duży HomePod, który do sprzedaży trafił w lutym 2018 r., ustąpił miejsca swojemu mniejszemu bratu – HomePodowi mini. Oficjalnie jako powód wycofania dużego HomePoda Apple podało chęć skupienia się na rozwoju HomePoda mini.

Prawda jest taka, że mimo świetnego dźwięku, jakim charakteryzował się oryginalny HomePod, nie sprzedawał się zbyt dobrze, głównie ze względu na wysoką cenę wynoszącą 349 dolarów. Konkurencja, w postaci Amazona czy Google, oferowała grające znacznie gorzej, ale za to znacznie tańsze smart głośniki, które cieszyły się dużą popularnością wśród konsumentów. Dlatego Apple wypuściło HomePoda mini – głośnik ponad trzykrotnie tańszy od poprzedniego, „dużego” modelu, ale w dalszym ciągu oferujący bardzo dobry dźwięk.

  • iPhone XR

Wraz z premierą iPhone’ów 13 Apple wycofało ze sprzedaży iPhone’a XR, który na rynek trafił w 2018 r. i stał się przebojem, gdyż stanowił wtedy tańszą i bardzo atrakcyjną alternatywę dla iPhone’a XS.

Obecnie w oficjalnej ofercie Apple znajdziemy:

  • iPhone’a 13 Pro, iPhone’a 13 Pro Max, iPhone’a 13, iPhone’a 13 mini
  • iPhone’a 12, iPhone’a 12 mini
  • iPhone’a 11
  • iPhone’a SE

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: