Jak zacząć inwestować?

Redakcja   7 stycznia 2022

Inwestowanie pieniędzy to świetny sposób na pomnażanie majątku. Jak to zrobić?

berrolia

Inwestowanie pieniędzy, których nie używasz, to świetny sposób na pomnażanie majątku.

Aby zacząć w nadchodzącym roku, musisz znaleźć odpowiednie konto, określić, jakie inwestycje chcesz posiadać i wymyślić plan, który sprawi, że inwestowanie stanie się stałym priorytetem.

Wiele osób stroni od inwestowania, ponieważ nie są pewni, jak zacząć lub są onieśmieleni tym pomysłem. I żeby było jasne, jeśli jeszcze nie zbudowałeś sobie funduszu awaryjnego, czyli takiego, który ma przynajmniej tyle pieniędzy, by pokryć trzy miesiące podstawowych rachunków, to właściwie nie powinieneś jeszcze zaczynać inwestować. Zamiast tego, należy skupić się na zbudowaniu takiej siatki bezpieczeństwa. Jeśli jednak masz zebrane fundusze zabezpieczające, możesz rozpocząć karierę inwestora.

Konto inwestycyjne

Jeśli chodzi o inwestowanie swoich pieniędzy, masz kilka opcji. Możesz zainwestować w indywidualne konto emerytalne lub założyć tradycyjne konto maklerskie.

Plusem inwestowania na indywidualnym koncie emerytalnym jest to, że możesz uzyskać pewne ulgi podatkowe, ale nie możesz wyjąć swoich pieniędzy przed osiągnięciem określonego roku życia. Tradycyjny rachunek maklerski nie będzie podlegał ograniczeniom, ponieważ będziesz miał dostęp do swoich pieniędzy, kiedy tylko zechcesz.

Jeśli zdecydujesz się na tradycyjny rachunek maklerski, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał uniknąć rachunków, które są obciążone dużymi opłatami. Łatwo jest znaleźć rachunek maklerski, który nie będzie pobierał prowizji za każdą transakcję lub który nie będzie pobierał opłaty za brak aktywności. Zbadaj kilka domów maklerskich, aby znaleźć najlepsze miejsce do ulokowania swoich pieniędzy.

W co inwestować?

Masz wiele możliwości inwestowania swoich pieniędzy. Możesz grać bezpiecznie i kupić obligacje lub podjąć nieco większe ryzyko i zainteresować się akcjami. Możesz nawet mieć apetyt na kryptowaluty. Zobacz listę najlepszych portfeli online do kryptowalut.

Nie ma znaczenia, jak doświadczony jesteś w handlu, ponieważ nie da się uniknąć ryzyka przy handlu kryptowalutami. Obecnie zmienność bitcoina (BTC) wynosi 64% w ujęciu rocznym. Dla porównania, ta sama miara dla S&P 500 wynosi 17%, podczas gdy specyfikacja zmienności dla ropy WTI wynosi 54%.

Dowiedz się, jak wygląda twoja tolerancja na ryzyko. Jeśli masz obawy przed posiadaniem walut cyfrowych, skup się na mniej ryzykownych perspektywach.

Pomocne będzie również ustalenie, jak wygląda twoje okno inwestycyjne. Zgodnie z ogólną zasadą, nie powinieneś kupować akcji, jeśli nie jesteś w stanie utrzymać tych zainwestowanych pieniędzy przez co najmniej pięć lat. Daje to odpowiednią ilość czasu na przetrwanie spadków na rynku i, w idealnym przypadku, na wyjście z nich z korzyścią finansową.

Jak zacząć?

Nie musisz mieć dużo pieniędzy, aby zacząć inwestować. Nawet jeśli masz do dyspozycji niewiele pieniędzy, to wystarczy, aby rozpocząć przygodę z giełdą i inwestycjami. Ale jeśli chcesz odnieść sukces, to opłaca się stale zasilać swoje indywidualne konto emerytalne lub rachunek maklerski, więc warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jak to zrobić.

Możesz zdecydować się na pracę dorywczą w 2022 roku, aby zebrać dodatkową gotówkę na inwestycje. Kolejnym rozwiązaniem może okazać się ograniczenie wydatków. Opracuj plan, dzięki któremu będziesz mógł stale powiększać swój majątek.

Jeśli jeszcze nie zacząłeś inwestować, początek nowego roku to świetny moment, aby zacząć działać. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej będziesz mógł zacząć czerpać korzyści z inwestowania swoich pieniędzy.

Korzystanie z usług niewłaściwego brokera może kosztować cię poważne pieniądze.

W okresie długoterminowym nie ma lepszego sposobu na powiększenie swojego majątku niż inwestowanie na giełdzie, ale korzystanie z usług niewłaściwych specjalistów może spowodować poważne uszczerbki w zyskach z inwestycji. Pamiętaj, by wybierać rozsądnie!

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

***

Materiał partnera.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: