Apple kończy produkcję oryginalnego HomePoda

Tomek Czech   15 marca 2021

Apple oficjalnie poinformowało, że wycofuje ze sprzedaży oryginalnego, „dużego” HomePoda. Skupi się teraz na jego mniejszym bracie – zaprezentowanym kilka miesięcy temu HomePodzie mini.

berrolia

Koniec HomePoda

Oświadczenie o zakończeniu produkcji HomePoda Apple przekazało serwisowi TechCrunch. Sugeruje w nim, że przyczyną takiego ruchu jest niezwykła popularność HomePoda mini, który w cenie 99 dolarów oferuje „fantastyczny dźwięk, inteligentnego asystenta głosowego i kontrolę nad inteligentnym domem”.

Nie jest tajemnicą, że oryginalny HomePod nigdy nie sprzedawał się w ogromnych ilościach. Choć był bardzo chwalony przez ekspertów za jakość dźwięku, lepszą niż wiele innych głośników w tej cenie (399 dol.), nie trafił chyba w swój czas – rynek już wcześniej zaczęły dominować mniejsze, tańsze inteligentne głośniki innych firm, przede wszystkim od Amazona i Google.

Na szczęście jakość dźwięku oferowana przez HomePod mini jest również wysoko oceniana przez ekspertów, często zaskoczonych tym, jak dobry dźwięk wydobywa się z głośnika o tak małych rozmiarach. W połączeniu ze świetną ceną – jedyne 99 dolarów/euro  (około 500 zł) dało to sprzedażowy hit, co najwyraźniej ostatecznie przekonało Apple o tym, że trzymanie w ofercie dużego HomePoda nie ma większego sensu.

HomePod nigdy nie był oficjalnie dostępny w Polsce. Również HomePoda mini nie ma na razie w oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. Jednak skoro Apple chce się teraz skupić na rozwoju tego produktu, musi to oznaczać jego ekspansję, więc spodziewajmy się, że w niedługim czasie będzie go można kupić nad Wisłą.

Oryginalny HomePod pozostaje w dystrybucji Apple do wyczerpania zapasów. Dalej będzie otrzymywał aktualizacje oprogramowania i wsparcie serwisowe.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: