Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży nowego HomePoda z 7-calowym dotykowym ekranem

Łukasz Bernaczyk   10 marca 2023

Według Ming-Chi Kuo, czyli jednego z najbardziej cenionych analityków i informatorów ze “świata Apple”, firma z Cupertino wprowadzi na rynek nowy rodzaj HomePoda, który będzie posiadał zintegrowany wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7 cali.

berrolia

Nowy HomePod z ekranem 7″

W krótkim wpisie na Medium Ming-Chi Kuo poinformował, że Apple ma w planach wprowadzenie już na początku 2024 roku nowego rodzaju głośnika HomePod.

Urządzenie ma być wyposażone w duży (jak na głośnik) wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7 cali, którego producentem i dostawcą będzie firma Tianma.

Według informacji z wielu źródeł, Apple zamierza mocno zmienić swoją strategię dotyczącą urządzeń i akcesoriów “smart home”. W trakcie zaawansowanych prac ma bowiem być nowy system operacyjny “homeOS” przeznaczony do HomePodów i innych, przyszłych urządzeń przeznaczonych do “inteligentnych domów”.

Już w 2021 pisaliśmy na łamach ThinkApple o doniesieniach Marka Gurmana z Bloomberga na temat trwających w Apple prac nad przynajmniej trzema rodzajami nowych głośników HomePod.

Pierwszym z nich był właśnie HomePod z dużym, zintegrowanym, dotykowym wyświetlaczem.

Drugim urządzeniem, nad którym już wtedy pracowało Apple, jest hybryda HomePoda oraz Apple TV, dodatkowo wyposażona w kamerę do rozmów FaceTime.

Trzecim produktem będącym w opracowaniu był już wtedy HomePod z robotycznym ramieniem zakończonym dużym, dotykowym wyświetlaczem z wbudowaną kamerą. Robotyczne ramię miałoby automatycznie śledzić i podążać za ruchami użytkownika.

Wygląda na to, że Apple w końcu zamierza mocniej zaatakować sektor urządzeń “smart home”, co może finalnie zaowocować naprawdę ciekawymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: