Bloomberg: Apple pracuje nad nowym urządzeniem będącym połączeniem Apple TV i HomePoda

Tomek Czech   12 kwietnia 2021

W marcu Apple ogłosiło, że kończy produkcję oryginalnego, „dużego” HomePoda. Głośnik nie zawojował rynku ze względu na swoją wysoką cenę. Ale wygląda na to, że jest też inny powód wycofania go ze sprzedaży – Bloomberg donosi dzisiaj, że w Cupertino pracują nad nowym urządzeniem, które jest połączeniem HomePoda i Apple TV.

berrolia

HomePod i Apple TV w jednym

Połączenie inteligentnego głośnika z Apple TV wydaje się być logicznym posunięciem, o którym wielu komentatorów mówiło od dawna. Te dwa przedmioty w wielu domach i tak stoją obok siebie, blisko telewizora, w centralnym punkcie salonu. Teraz byłyby po prostu jednym urządzeniem.

Według Bloomberga, Apple dodatkowo planuje wyposażenie je w kamerę, co umożliwiłoby rozmowy wideo przy użyciu podłączonego telewizora.

Informatorzy z Cupertino zaznaczają jednak, że nowe urządzenie jest jeszcze we wcześniej fazie projektowania i jeśli Apple w ogóle zdecyduje się na wprowadzenie go na rynek, to nie stanie się to w najbliższej przyszłości.

Oczywiście Apple będzie nadal oferowało HomePoda mini, który okazał się sprzedażowym hitem – jest tani i oferuje rewelacyjny dźwięk. Urządzenie będące połączeniem inteligentnego głośnika dobrej jakości i Apple TV, dodatkowo wyposażone w kamerę, będzie z pewnością o wiele droższym produktem.

W tym roku spodziewamy się premiery nowego modelu Apple TV (6. Gen.) – bardziej zorientowanego na gry, z nowym pilotem i procesorem A14.

To już drugi raport Bloomberga dzisiaj – z poprzedniego wynikało, że Apple ma problemy z produkcją nowych iPadów Pro, ale i tak chce je zaprezentować jeszcze w tym miesiącu [więcej szczegółów].

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: