Nowe Apple TV 6. gen. bardziej zorientowane na gry, z procesorem A14 i nowym pilotem już w 2021

Łukasz Bernaczyk   28 grudnia 2020

Najnowszy raport Marka Gurmana z Bloomberga potwierdza, że często ostatnio wspominana nowa wersja Apple TV 6. gen. trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Przystawka TV od Apple ma być bardziej ukierunkowana na gry, wyposażony w nowsze podzespoły, w tym procesor A14 Bionic i nowy pilot.

berrolia

Nowe Apple TV

W swoim artykule Gurman podkreśla, że choć nowe Apple TV zobaczymy już w przyszłym roku, jego zdaniem Apple mocno przespało okres, w którym nowa wersja przystawki powinna była pojawić się w sprzedaży.

Faktycznie, biorąc pod uwagę trwającą cały czas pandemię COVID-19, okres świąteczny oraz fakt, że ostatnia aktualizacja Apple TV to wprowadzenie modelu 4K  (5. generacja) w 2017 roku, wydaje się, że Apple powinno już dawno wprowadzić nową wersję do sprzedaży.

Apple TV 6. gen. (2021) nastawione na gry

Fakty są jednak takie, że nowej wersji przystawki Apple TV nie zobaczyliśmy w tym roku, ale według Gurmana pewne jest że zobaczymy ją w 2021 roku i to najprawdopodobniej już w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Jak podaje dziennikarz Bloomberga, nowa wersja Apple TV ma być znacznie bardziej ukierunkowana na gry i konsolowe doznania.

Już wcześniej słyszeliśmy, że Apple TV 6. gen. ma również otrzymać wsparcie dla standardu HDMI 2.1, w którym technologie VRR (Variable Refresh Rates) oraz OFT (Quick Transport Technology) przyczyniłyby się do znacznie lepszego działania gier z usługi Apple Arcade. Technologie te sprawiają, że obraz gry transmitowany do telewizora przez złącze HDMI jest przesyłany znacznie szybciej, a na telewizorze wymuszany jest najszybszy możliwy czas odświeżania matrycy. Wszystko to daje graczom bardziej płynny i szybszy obraz gry.

W tym celu Apple TV 6. generacji otrzyma potężny, znany z iPhone’ów 12 (i nowego iPada Air) procesor Apple A14 Bionic, który zapewni urządzeniu płynną obsługę w najwyższym standardzie graficznym. W nowym modelu znajdziemy też zapewne więcej pamięci RAM.

Dla przypomnienia dodam, że ostatnia, 5. generacja Apple TV w wersji 4K jest wyposażona w procesor A10X Fusion i 3 GB RAM.

Najprawdopodobniej inną bardzo istotną nowością będzie wyposażenie nowej generacji Apple TV w chip U1 lub jego następcę. Taki sam chip został wbudowany między innymi w nowego HomePoda mini.

Jest to o tyle ważne, że układ U1 działający w technologii UBW (ang. Ultra WideBand), czyli ultraszerokopasmowej komunikacji (bezprzewodowej) pozwoli Apple TV stać się lokalnym centrum komunikacyjnym technologii UWB i z dużą dokładnością lokalizować pozostałe urządzenia Apple w domu użytkownika.

To z kolei może zmienić wszystkie urządzenia Apple posiadane przez użytkownika w elementy systemu HomeKit i pozwolić tworzyć zupełnie nowe automatyzacje inteligentnego domu, bazujące na lokalizacji urządzeń.

Kolejną nowością Apple TV 6. gen. ma być przeprojektowany pilot, którego w przypadku zagubienia w domu również będziemy mogli namierzyć za pomocą aplikacji Lokalizator.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: