Jednym z pierwszych produktów Apple w 2021 może być 12,9-calowy iPad Pro z ekranem mini-LED

Tomek Czech   29 grudnia 2020

Według najnowszego raportu DigiTimes już w pierwszym kwartale 2021 r. do sprzedaży trafi nowy iPad Pro z 12,9-calowym ekranem mini-LED. Będzie to pierwszy lub jeden z pierwszych nowych produktów Apple, które firma z Cupertino zaprezentuje w przyszłym roku.

berrolia

Nowy iPad Pro 12,9 mini-LED (2021)

O nowym modelu 12,9-calowego iPada Pro słyszymy od dawna. Analityk Ming-Chi Kuo podawał, że model ten trafi do sprzedaży “w pierwszej połowie 2021 r.”. Według informacji uzyskanych przez DigiTimes, stanie się to już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W ostatnich latach Apple najczęściej wybierało marzec jako miesiąc, w którym pokazywało swoje pierwsze nowe produkty w danym roku. Wyjątkiem był bieżący rok, w którym ograniczenia związane z pandemią koronawirusa opóźniły premierę iPhone’a SE 2020, która ostatecznie odbyła się 15 kwietnia. Biorąc pod uwagę, że według wielu raportów Apple uporało się już ze wszystkimi opóźnieniami spowodowanymi przez pandemię, możemy się spodziewać, że w 2021 r. firma z Cupertino wróci do prezentowania nowych produktów w marcu – za pomocą informacji prasowej lub wirtualnej konferencji. W taki sposób mogłaby zaprezentować wtedy m.in nowego iPada Pro 12,9″.

Nowa wersja większego iPada z serii Pro ma być pierwszym produktem z Cupertino, w którym zostanie zastosowany wyświetlacz mini-LED, będący następcą klasycznego wyświetlacza LCD z podświetlaniem LED. Charakteryzuje się on większa gamą kolorów, głębsza czernią, mniejszą energochłonnością i brakiem efektu wypalania się. Ponadto, wyświetlacze mini-LED są cieńsze i lżejsze.

Pojawiły się też doniesienia, że Apple planuje już wprowadzenie na rynek iPadów z ekranem OLED. Optymistyczna wersja, podawana przez niektóre źródła mówi, że stanie się to już w drugiej połowie przyszłego roku. Według bardziej realistycznych scenariuszy, takie modele zadebiutują dopiero w 2022 r.

Od dawna mówi się również o tym, że Apple pracuje nad MacBookami wyposażonymi w ekran mini-LED. Modele z takim właśnie wyświetlaczem o przekątnej 14- lub 16-cali mogą trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: