Wybrane modele telewizorów LG Smart TV z 2018 otrzymują AirPlay 2 i HomeKit

Łukasz Bernaczyk   29 grudnia 2020

Zgodnie z obietnicą złożoną wcześniej w tym roku przez LG, niektóre modele telewizorów LG Smart TV z 2018 roku otrzymały właśnie aktualizację oprogramowania wprowadzającą wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit.

berrolia

AirPlay 2 i HomeKit w LG Smart TV z 2018

Początkowo firma LG zapowiadała, że jej Smart TV otrzymają aplikację Apple TV oraz wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit, ale wyłącznie w modelach z roku 2019 i nowszych.

Jakiś czas później LG zmieniło jednak zdanie i wprowadziło apkę Apple TV w wybranych telewizorach z 2018 roku i zapowiedziało, że z czasem telewizory te otrzymają również wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit.

Czas ten właśnie nastał, bo w sieci roi się od doniesień użytkowników LG Smart TV z 2018 r., którzy raportują o nowej aktualizacji oprogramowania dla tych właśnie telewizorów, po której urządzenia otrzymały obsługę zarówno dla AirPlay 2, jak i HomeKit.

Dzięki wsparciu AirPlay 2 mamy możliwość przesyłania muzyki lub wideo z naszych urządzeń Apple (iPhone/iPad/Mac) bezpośrednio do telewizora, bez potrzeby posiadania Apple TV. Z kolei wsparcie dla HomeKit pozwala na kontrolowanie kilku podstawowych funkcji telewizora (jak włączanie/wyłączanie czy głośność) głosowo przez Siri lub z poziomu aplikacji Dom.

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: