LG udostępniło aplikację Apple TV dla swoich telewizorów z 2019 roku. HomeKit i AirPlay 2 również na pokładzie

Łukasz Bernaczyk   4 lutego 2020

Firma LG poinformowała dzisiaj, że aplikacja Apple TV, pozwalająca między innymi na odtwarzanie filmów i seriali z platformy Apple TV+, została właśnie udostępniona do pobrania na telewizory LG wyprodukowane w 2019 r. Modele te posiadają również wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit.

berrolia

Apple TV na telewizorach LG

W ubiegłym miesiącu, na targach CES, LG ogłosiło, że aplikacja Apple TV trafi w tym roku do telewizorów tej firmy i będzie dostępna zarówno w najnowszych smart TV, jak też w modelach z 2019 r., a nawet z 2018 r.

Na realizację części tych zapowiedzi nie trzeba było długo czekać – firma poinformowała właśnie, że aplikacja Apple TV jest już dostępna we wszystkich smart TV OLED z 2019 oraz w modelach z serii NanoCell (seria SM9X i SM8X). Jeszcze w tym miesiącu Apple TV pojawi się w wybranych telewizorach UHD (seria UM7X i UM6X).

Modele z 2020 roku będą od początku sprzedawane z zainstalowaną już aplikacją, natomiast do telewizorów z 2018 roku Apple TV trafi “w późniejszym okresie roku” razem z aktualizacją oprogramowania.

Aplikacja Apple TV została dzisiaj udostępniona dla modeli z 2019 r. w aż 80 krajach jednocześnie, w tym w Polsce.

Wszystkie telewizory z 2019 r., na których działa Apple TV, posiadają dodatkowo wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit.

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: