iPhone 9: piękne kolory, mocny procesor, świetna kamera (koncept)

Tomek Czech   5 lutego 2020

Moim zdaniem nowy „budżetowy” iPhone, którego premiery ma nastąpić w marcu, nie będzie się nazywał ani „iPhone SE 2”, ani „iPhone 9”, ale nazwa jest tutaj drugorzędna – ważne, jaką będzie miał specyfikację, dizajn, cenę i czy okaże się choć częściowo tak popularny, jak iPhone SE. Na kanale ConceptsiPhone pojawił się właśnie nowy koncept tego modelu, którego autorowi jest bliżej do nazwy „iPhone 9”.

berrolia

iPhone 9 (2020) – koncept wideo

Wizualnie telefon nie odróżnia się za bardzo od iPhone’a 8. I nic w tym dziwnego – według niemal wszystkich przecieków, nowy budżetowiec ma wyglądać właśnie niemal identycznie, jak ostatni w ofercie Apple iPhone z szerokimi ramkami wokół ekranu i przyciskiem Home z Touch ID.

Zdecydowanie inne mają być jednak jego podzespoły, w tym głównie procesor – iPhone 9/SE 2 ma być wyposażony w najnowszy chip A13 Bionic, czego nie zapomniał uwzględnić autor konceptu.

W zgodzie z większością doniesień jest też przekonanie autora, że telefon będzie posiadał pojedynczą, ale znacznie ulepszoną względem iPhone’a 8 tylną kamerę – prawdopodobnie coś pomiędzy aparatem iPhone’a XR i iPhone’a 11.

Twórca konceptu pokazuje też, jak nowy budżetowy iPhone wyglądałby w kolorze czarnym, białym, (PRODUCT)RED i znanym z iPhone’a 7 – jet black (onyks).

Cena jego zdaniem będzie wynosiła jedynie 399 dol., co również pokrywa się z przeciekami na temat tego modelu.

Zobacz też: Premiera iPhone’a 9/SE 2 może się opóźnić

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: