HomePod z robotycznym ramieniem z iPadem śledzącym nasze ruchy – to kolejny produkt, nad którym pracuje Apple

Łukasz Bernaczyk   13 kwietnia 2021

Ostatnio dużo mówi się o tym, że Apple pracuje nad połączeniem głośnika HomePod i Apple TV w jedno urządzenie, ale jak się okazuje to nie jedyny nowy produkt na bazie HomePoda, o którym myśli Apple. Firma z Cupertino ma bowiem rozważać wprowadzenie do sprzedaży urządzenia składającego się z głośnika i podłączonego do niego za pomocą robotycznego ramienia iPada.

berrolia

HomePod z ruchomym wyświetlaczem

Informajce na temat nowego urządzenia, które miałoby się składać z wysokiej klasy głośnika i połączonego z nim za pomocą robotycznego ramienia tabletu podał Mark Gurman z Bloomberga. Właśnie taki produkt jest w laboratoriach Apple w fazie koncepcyjnej, a na rynku smart urządzeń i wyposażenia inteligentych domów miałby stanowić konkurencję dla podobnych produktów Google i Amazona.

Cytując wypowiedź Gurmana:

Takie urządzenie byłoby kombinacją HomePoda oraz iPada, dodatkowo wyposażone w kamerę do wideokonferencji. Apple sprawdzało możliwość połączenia iPada z HomePodem za pomocą robotycznego ramienia, które przemieszczałoby się śledząc użytkownika (tak, by ten pozostał w centralnej części obrazu wideorozmowy).

Autor podkreśla, że wspomniane urządzenie jest na chwilę obecną we wczesnej fazie rozwojowej, a w zasadzie koncepcyjnej i nie jest pewne czy kiedykolwiek trafi do sprzedaży.

Podobny produkt, o nazwie Echo Show 10, pokazał w ubiegłym roku Amazon.

Urządzenie również składa się z smart głośnika oraz podążającego za użytkownikiem, 10-calowego, obrotowego, dotykowego ekranu, wyposażonego dodatkowo w kamerkę 13 MP do wideo połączeń.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: