To już oficjalne: Apple zaprasza na wirtualną konferencję 20 kwietnia

Tomek Czech   13 kwietnia 2021

Dzisiaj rano wygadała się Siri (choć jest też możliwe, że było to celowe działanie ze strony Apple), ale teraz jest to już oficjalne – firma z Cupertino poinformowała właśnie, że jej najbliższa konferencja odbędzie się w następny wtorek, 20 kwietnia, o godzinie 10:00 czasu lokalnego w Cupertino, czyli o 19:00 czasu polskiego.

berrolia

Konferencja Apple – kwiecień 2021

Konferencja będzie oczywiście wirtualna, czyli 20 kwietnia Apple de facto odtworzy nagrane wideo z prezentacją nowych produktów.

Czego się spodziewać?

Pewniakiem są nowe iPady Pro z szybszym procesorem A14X, portem Thunderbolt i ulepszoną kamerą. Większy model 12,9” będzie wyposażony w ekran MiniLED. W związku z problemami z produkcją nowych tabletów, ich dostępność może być początkowo ograniczona. Możemy też zobaczyć nowy model Apple Pencil.

Do niedawna drugim pewniakiem był lokalizator AirTag, ale zaledwie kilka dni temu Apple ogłosiło otwarcie sieci „Find My” dla akcesoriów firm trzecich i oficjalnie promowało lokalizator Bluetooth Chipolo ONE Spot, co stawia pod znakiem zapytania wprowadzenie teraz do sprzedaży własnego urządzenia tego typu.

Podczas konferencji powinniśmy zobaczyć paski do Apple Watcha oraz etui do iPhone’a w nowych, wiosennych kolorach.

Nie możemy też wykluczyć prezentacji nowego iMaca z Apple Silicion, innych iPadów (iPada mini 6, iPada 9. Gen.) oraz Apple TV 6. generacji. Mniej prawdopodobna jest premiera AirPods 3.

Niedługo po konferencji Apple powinno też udostępnić finalną wersje iOS 14.5 oraz najnowsze aktualizacje wszystkich pozostałych systemów.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: