Apple udostępniło iOS 14.5 beta 8 z funkcją odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha

Tomek Czech   13 kwietnia 2021

Apple udostępniło właśnie deweloperom siódmą betę iOS 14.5. Najważniejszą nowością w aktualizacji 14.5 jest odblokowywanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę [więcej szczegółów].

berrolia

iOS 14.5 beta 8

Ósma beta najprawdopodobniej zawiera ostatnie poprawki błędów i drobne ulepszenia. Z pewnością to jedna z ostatnich wersji testowych iOS 14.5 przed wersją RC (Release Candidate) i wersją finalną.

Nowości w poszczególnych betach iOS 14.5:

Piąta i siódma beta nie zawierały żadnych znaczących zmian, natomiast szósta wersja testowa dodała dwa nowe głosy Siri i wprowadziła narzędzie do ponownej kalibracji systemu raportowania kondycji baterii.

iOS 14.5 – kiedy wersja finalna?

Apple najprawdopodobniej udostępni finalną wersję iOS 14.5 w przyszłym tygodniu, po zapowiedzianej na wtorek, 20 kwietnia, wirtualnej konferencji. Najnowsze aktualizacje iOS i iPadOS mogą zawierać informacje o nowych produktach, które zostana pokazane podczas konferencji (np. o nowych iPadach Pro i lokalizatorze AirTag), dlatego firma z Cupertino nie może oddać ich w nasze ręce przed przyszłotygodniowym wydarzeniem.

Apple udostępniło też dzisiaj ósme bety iPadOS 14.5 oraz macOS Big Sur 11.3.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: