iOS 14.5 dodaje możliwość odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę

Tomek Czech   2 lutego 2021

Udostępniona wczoraj przez Apple pierwsza beta iOS 14.5 zawiera świetną funkcję, która umożliwia nam odblokowanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha. Jest to oczywiście rozwiązanie, które powstało z myślą o sytuacjach, kiedy mając założoną maseczkę nie możemy odblokować telefonu, bo Face ID nie rozpoznaje naszej twarzy.

berrolia

iOS 14.5 – odblokowywanie iPhone’a za pomocą Apple Watcha

Nowa funkcjonalność w iOS 14.5 pozwoli na odblokowanie iPhone’a za pomocą Face ID nawet, gdy mamy założoną maskę, jeśli na nadgarstku mamy w tym momencie odblokowanego Apple Watcha. Zegarek będzie stanowił dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Domyślnie funkcja jest wyłączona. Możemy ją włączyć w Ustawienia -> Face ID i kod -> wybieramy opcję “Odblokuj za pomocą Apple Watch”.

Jak podaje Apple, iPhone zostanie odblokowany za pomocą zegarka, gdy spełnione są następujące warunki:

  • Face ID wykryje twarz w masce
  • Apple Watch jest w pobliżu
  • Apple Watch jest naszym nadgarstku
  • Apple Watch jest odblokowany
  • Apple Watch jest chroniony hasłem

W momencie odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha zegarek wyda sygnał haptyczny i otrzymamy stosowne powiadomienie. Na jego ekranie natychmiast pojawi się przycisk “Zablokuj iPhone’a”, który pozwoli nam szybko zablokować telefon, np. w sytuacji, gdyby próbę odblokowania podjęła inna osoba znajdująca się obok nas.

Poniższe wideo pokazuje, że działa to naprawdę szybko i sprawnie.

Funkcja nie będzie działała, jeśli w ustawieniach Apple Watcha mamy wyłączone wykrywanie nadgarstka.

Niestety za pomocą tej funkcji możemy jedynie odblokować iPhone’a, nie zadziała ona natomiast przy próbie zapłacenia przy użyciu Apple Pay lub innej czynności wymagającej autoryzacji użytkownika.

Kolejna ważna informacja jest taka, że funkcja będzie działała jedynie na iPhonie z zainstalowanym iOS 14.5 (lub nowszym), sparowanym z Apple Watch z zainstalowanym watchOS 7.4 (lub nowszym). Pierwsza beta watchOS 7.4 także została udostępniona wczoraj.

Finalne wersje zarówno iOS 14.5, jak i watchOS 7.4 powinny zostać udostępnione w ciągu następnych kilku, być może kilkunastu tygodni.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: