iPhone’y 14 z kamerą 48 MP, wideo 8K, nowe wymiary ekranów – raport

Łukasz Bernaczyk   14 kwietnia 2021

Znany analityk Ming-Chi Kuo w swoim najnowszym raporcie dla inwestorów przedstawia szereg ciekawych informacji na temat przyszłorocznych iPhone’ów 14. Według Kuo, już za rok Apple zrezygnuje z produkcji iPhone’a mini z przekątną ekranu 5,4″, a cała linia smartfonów Apple będzie się składała z dwóch modeli z ekranem 6,1 cala i dwóch z wyświetlaczem 6,7”. Analityk podaje też kilka informacji na temat aparatów w iPhone’ach 14 Pro i 14 Pro max.

iPhone 14 tylko w dwóch rozmiarach – bez wersji mini

Kuo informuje w swoim raporcie, że w przyszłym roku zobaczymy dwa smartfony z linii high-end, czyli iPhone’a 14 Pro (ekran 6,1″) oraz iPhone 14 Pro Max (ekran 6,7″). Dwa tańsze modele z serii „14” to iPhone 14 (ekran 6,1″) i iPhone 14 “Max” (nazwa nieoficjalna, ekran 6,7″).

Tym samym Apple zrezygnuje z 5,4-calowego modelu mini, który zadebiutował w ubiegłym roku. Z wielu raportów wynika, że iPhone 12 mini nie sprzedawał się tak, jak spodziewano się tego w Cupertino i iPhone 13 mini będzie ostatnim z ekranem 5,4″.

iPhone 14 Pro/Pro Max – aparat 48 MP i wideo 8K

Jeżeli chodzi o fotografie i rejestrowanie wideo, to według Kuo iPhone’y 14 Pro i Pro Max mają wynieść aparaty w smartfonach na nowy, znacznie wyższy poziom.

Modele Pro mają być wyposażone w aparat 48 MP, który w niektórych warunkach będzie składał 4 pixele matrycy w jeden większy piksel. Ponadto rozmiary samych pikseli matrycy znacznie wzrosną – z 1,7um do 2,5um. Zatem na tyle, że zbliżą się do tych znanych z lustrzanek.

Większe piksele to więcej informacji trafiających na matrycę, co pozwala uzyskać zdjęcia lepszej jakości (oczywiście jeżeli większe piksele nie oznaczają mniejszej rozdzielczości matrycy).

Aparaty w iPhone’ach 14 Pro i 14 Pro max mają też umożliwić użytkownikowi rejestrowanie wideo w rozdzielczości 8K, która – jak pisze Kuo – znacznie lepiej nadaje się do rozwiązań wirtualnej/mieszanej/rozszerzonej rzeczywistości, a te technologie są niezwykle ważne dla Apple.

Niedawno Kuo informował, że przyszłoroczny iPhone 14 będzie posiadał otwór w ekranie zamiast notcha [więcej szczegółów].

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: