Udało się! Apple ukryło Face ID pod ekranem iPhone’a

Tomek Czech   14 kwietnia 2021

Przełom technologiczny został osiągnięty – jak informuje analityk Ming-Chi Kuo, Apple udało się umieścić w pełni funkcjonalny system rozpoznawania twarzy pod ekranem swojego smartfona, w związku z czym przyszłe modele iPhone’a nie będą miały ani notcha, ani otworu w ekranie – będą posiadały wyświetlacz edge-to-edge.

berrolia

iPhone 15 z Face ID pod ekranem

Pierwszym iPhonem z systemem rozpoznawania twarzy Face ID umieszczonym pod ekranem ma być flagowiec z 2023 r., którego obecnie nazywamy „iPhonem 15”.

W tym roku wszystkie cztery iPhone’y 13 mają jeszcze posiadać notch, ale będzie on mniejszy niż w obecnych modelach, a przyszłoroczny iPhone 14 ma mieć niewielki otwór w ekranie.

Dopiero w 2023 r. ekran zapełni cały przedni panel iPhone’a i nie będzie posiadał żadnych wycięć, ani otworów. Pod ekranem mają znaleźć się zarówno Face ID, jak i Touch ID.

Ming-Chi Kup podaje też, że iPhone 15 będzie wyposażony w aparat teleskopowy. Analityk wspominał już o tym w ubiegłym roku, podawały też tak dwa inne źródła.

Aparat peryskopowy pozwala na uzyskanie w smartfonach znacznie większego zoomu optycznego niż standardowa kamera. W przeciwieństwie do tradycyjnej kamery w telefonie, gdzie matryca i wszystkie soczewki obiektywu ułożone są w równolegle w jednej linii, w aparacie peryskopowym matryca i większa część soczewek jest ułożona prostopadle do obiektywu.

Aparat peryskopowy w iPhonie 15 może pozwolić na uzyskanie nawet 10-krotnego zoomu optycznego.

Pozostałe doniesienia Ming-Chi Kuo na temat najbliższych iPhoine’ów:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: