Apple ogłasza pierwsze akcesoria firm trzecich kompatybilne z „Find My” – lokalizator Chipolo ONE Spot, słuchawki Belkin SOUNDFORM i rowery VanMoof

Łukasz Bernaczyk   8 kwietnia 2021

Apple ogłosiło wczoraj, że otwiera usługę „Find My” dla firm zewnętrzych, w rezultacie czego producenci różnego rodzaju akcesoriów będą mogli tworzyć i sprzedawać urządzenia, które następnie będzie można dodać do aplikacji Lokalizator i na bieżąco monitorować ich położenie lub odnaleźć po zgubieniu. Apple zapowiedziało już premierę pierwszych tego typu akcesoriów od firm Belkin, Cipolo i VanMoof. 

Apple otwiera „Find My”

Udostępnienie przez Apple sieci „Find My” i aplikacji Lokalizator firmom zewnętrznym to historyczny moment, któr z pewnością zaowocuje powstaniem nowej kategorii urządzeń lokalizujących produkowanych przez wiele firm technologicznych i kompatybilnych z system lokalizacji Apple.

Zapewne już niedługo zobaczymy wyspy urządzeń firm trzecich, które będziemy mogli sparować z aplikacją Lokalizator, a następnie namierzać i monitorować ich położenie właśnie w tej aplikacji.

Przypomnę, że aplikacja Lokalizator do ustalania dokładnego położenia urządzeń wykorzystuje nie tylko internet, ale również własną sieć tworzoną przez sprzęty Apple. Każde urządzenie z logo nadgryzionego jabłka na bieżąco „rozgląda się” za innymi, wykorzystując do tego celu Bluetooth oraz nową, mocno popularyzowaną przez Apple technologię łączności UWB (Ultra WideBand), a wszystko oczywiście w pełni bezpiecznie i anonimowo.

Dzięki temu nawet, jeżeli zagubione lub poszukiwane przez nas urządzenie nie jest połączone z internetem, jesteśmy w stanie je zdalnie namierzyć, zablokować, a nawet skasować znajdujące się na nim dane.

Pierwsze akcesoria firm trzecich kompatybilne z „Find My”

W oficjalnym komunikacie prasowym firma z Cupertino zapowiedziała już premierę pierwszych urządzeń firm trzecich kompatybilnych z „Find My”, wśród których znajdziemy dwa rowery elektryczne firmy VanMoof, lokalizator Chipolo oraz bezprzewodowe słuchawki Belkin.

Urządzenia firm zewnętrznych współpracujące z siecią „Find My” i aplikacją Lokalizator objęte będą programem MFi (Made for iPhone), w związku z czym same akcesoria, jak i ich producenci będą musieli spełnić szereg wymagań stawianych przez Apple, związanych głównie z bezpieczeństwem.

Dla użytkownika będzie to gwarancją, że dodawany do aplikacji Lokalizator produkt jest nie udostępnia nikomu danych użytkownika.

Rowery S3 i E3 od VanMoof kompatybilne z „Find My” można już zamawiać na stronie producenta, ale termin realizacji zamówienia może wynieść nawet kilka miesięcY.

Słuchawki Belkin SOUNDFORM Freedom True Wireless Earbuds oraz lokalizator Chipolo ONE Spot trafią do sprzedaży w czerwcu.

W tym momencie trudno powiedzieć, czy i kiedy Apple zdecyduje się na wprowadzenie swojego lokalizatora Bluetooth – AirTag, oraz kiedy pełną kompatybilność z „Find My” otrzymają słuchawki AirPods (najprawdopodobniej stanie się to wraz z premierą nowych modeli – AirPods 3. gen. i AirPods Pro 2. gen, która jest spodziewana jesienią).

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: