Raport: Apple pracuje nad HomePodem z ekranem dotykowym i kamerami

Łukasz Bernaczyk   25 marca 2021

Według najnowszych doniesień Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje nad nieco inną wersją HomePoda, czyli swojego smart-głośnika, który miałby otrzymać dotykowy wyświetlacz, kamery i możliwość streamowania wideo.

berrolia

HomePod z ekranem, kamerami i FaceTime Video

Po tym, jak całkiem niedawno Apple ogłosiło, że nie będzie rozwijało oryginalnego HomePoda i ma zamiar skupić się na jego mniejszym bracie – HomePodzie mini, dziennikarz Bloomberga rzucił wczoraj niezłą dziennikarsko-technologiczną bombę, informując o tym, że Apple prowadzi prace nad jeszcze innym smart-głośnikiem.

Według Gurmana, w Cupertino pracują nad HomePodem wyposażonym w ekran dotykowy, kamery i możliwość streamingu obrazu z tych kamer.

Na rynku są już podobne urządzenia, takie jak Google Nest, Portal od Facebooka, czy Echo Show od Amazona, a ich funkcjonalność pozwala przypuszczać, jakie możliwości posiadałby taki głośnik od Apple.

Oczywiście poza obsługą głosową doszłaby możliwość sterowania dotykiem, a dzięki kamerom być może nawet gestami. Użytkownik mógłby też prowadzić wideokonferencje przez FaceTime.

Możliwość wprowadzenia takich funkcjonalności potwierdzają najnowsze odkrycia z wersji beta systemu tvOS 14.5. W jego kodzie odkryto właśnie dodane przez Apple biblioteki FaceTime, iMessage oraz framework związany ze streamingiem obrazu z kamer wideo.

Jeżeli zastanawiacie się co wspólnego ma HomePod z tvOS przypomnę, że od ubiegłego roku głośniki HomePod i HomePod mini działają na systemie operacyjnym, będącym zmodyfikowaną wersją właśnie tvOS (a nie iOS jak wcześniej). Zatem biblioteki znalezione w tvOS znajdą się najprawdopodobniej również w systemie operacyjnym na smart głośnikach Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: