Sklep Apple już niedługo na Amazon.pl

Tomek Czech   24 marca 2021

Nie wiemy, czy Apple rzeczywiście tworzy pierwszy polski Apple Store (takie doniesienia pojawiły się wczoraj), ale wydaje się, że właśnie rozpoczęło prace nad własnym mini-sklepem na Amazon.pl.

berrolia

Produkty Apple w polskim Amazonie

Na stronie firmy z Cupertino pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu polskojęzycznego specjalisty e-commerce, który pracowałby w Warszawie.

Osoba ta ma być odpowiedzialna za wprowadzenie produktów Apple do sklepu Amazonu. Nie jest wprost powiedziane, że chodzi o Amazon.pl, ale wydaje się to oczywiste.

W polskim Amazonie na razie dostępnych jest zaledwie kilka sprzętów Apple, oferowanych przez mniej lub bardziej znanych pośredników. Na szczęście już niedługo ma się to zmienić.

Apple współpracuje z Amazonem przy tworzeniu specjalnych stron w każdej wersji językowej, które w odpowiedni sposób prezentują całą ofertę sprzętów z nadgryzionym jabłkiem. Na amerykańskim Amazonie wygląda to na przykład tak:

Specjaliści z Cupertino pomagają też przygotowywać odpowiednie opisy każdego produktu.

Sprzęty Apple widoczne w takim mini sklepie sprzedawane są przez Amazon, nie bezpośrednio przez Apple.

Dobrą wiadomością dla nas, użytkowników, jest to, że na Amazonie oferta sprzętów Apple jest znacznie bogatsza niż na stronie Apple (na Amazon.com wciąż możemy kupić jeszcze na przykład iPhone’a X). Poza tym, stosunkowo często pojawiają się tam promocje na sprzęt Apple, których próżno szukać w oficjalnym sklepie na apple.com/shop. 

Oczywiście poinformujemy Was, jak tylko Amazon zacznie oficjalnie sprzedawać w Polsce sprzęt firmy z Cupertino.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: