Raport: Apple pracuje nad otwarciem pierwszego Apple Store w Polsce

Tomek Czech   23 marca 2021

Projekt koncepcyjny Apple Store; © AP KWADRAT

Jak podaje dziś ROOTBLOG.pl, Apple rozpoczęło już prace nad stworzeniem pierwszego sklepu Apple Store w Polsce. Otwarcie ma nastąpić najpóźniej za dwa lata.

berrolia

Apple Store w Polsce?

Powołując się na anonimowe źródła ROOTBLOG twierdzi, że część załogi sklepu (managerowie wyższego stopnia) jest już zatrudniona, natomiast trwa jeszcze rekrutacja pracowników niższego szczebla.

Według doniesień naszego źródła, Apple planuje budowę swojej własnej infrastruktury sklepowej na przestrzeni najbliższych dwóch lat. Podaje ono rownież, że werbowanie pracownikow (doradców klienta i tym podobnych) zostało już rozpoczęte. Jak wiemy wejście tak potężnej marki na rynek nie jest kwestią samego sklepu – to także cały oddział biur i organizacji. Tam zarząd jak i wyżsi stopniem managerowie są już zatrudnieni, a poszukiwanie dalszej załogi trwa.

Pierwszy polski Apple Store ma stanąć w Warszawie. Źródła podają nawet jego przybliżoną lokalizację – okolice centrali PKO Bank Polski.

Sklep ma zajmować dwa piętra, znajdą się w nim również przestrzenie edukacyjne.

Trudno ocenić wiarygodność tych doniesień. My pozostajemy wobec nich sceptyczni i raczej nie przewidujemy, że pierwszy polski Apple Store powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat.

A to nie koniec rewelacji podawanych przez ROOTBLOG – w serwisie czytamy również, że Apple negocjuje z firmą Discovery – amerykańskim właścicielem TVN. W wyniku tych negocjacji treści z Player.pl mogłyby trafić na platformę Apple TV+. Te informacje brzmią jednak naszym zdaniem jak czysta spekulacja.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: