Tak ma wyglądać mniejszy notch w iPhonie 13 – głośnik przesunięty do górnej ramki

Tomek Czech   23 marca 2021

Od dawna słyszymy, że iPhone 13 ma mieć mniejszy notch niż dotychczasowe modele. MacRumors udostępniło dziś pierwsze zdjęcie pokazujące, jak dokładnie będzie wyglądało wycięcie w górnej części ekranu tegorocznych flagowców.

berrolia

iPhone 13 – mniejszy notch na pierwszym zdjęciu

Zdjęcie dostarczył grecki serwis zajmujący się naprawą sprzętu Apple – iRepair. Ma ono przedstawiać przednie panele iPhone’a 13 mini, iPhone’a 13 i 13 Pro (ten sam rozmiar) oraz iPhone’a 13 Pro Max.

Widać wyraźnie, że notch jest mniejszy niż w obecnych modelach. Głośnik służący do rozmów telefonicznych został przeniesiony do górnej ramki telefonu.

Wątpliwości budzi tylko jedna sprawa – dotychczas wielokrotnie słyszeliśmy z dość wiarygodnych źródeł, że notch w iPhonie 13 będzie rzeczywiście mniejszy, ale zmniejszeniu miała ulec jego wysokośc, a nie szerokość.

Spodziewano się więc, że będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Tymczasem na zdjęciu udostępnionym przez MacRumors jest odwrotnie – notch jest znacznie węższy, ale zachował mniej więcej tą samą wysokość. Dlatego do dzisiejszych informacji należy podchodzić z odpowiednim dystansem.

Według analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłym roku Apple pozbędzie się notcha – iPhone 14 ma posiadać małą dziurę w ekranie, na wzór niektórych telefonów z Androidem.

Premiera iPhone’a 13 jest spodziewana we wrześniu.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: