Nowy raport potwierdza mniejszy notch w iPhonie 13

Łukasz Bernaczyk   5 lutego 2021

Nowe informacje na temat iPhone’a 13 przynosi raport tajwańskiego DigiTimes, według którego tegoroczne smartfony Apple będą się charakteryzowały mniejszym notchem, czyli wycięciem w górnej części ekranu.

berrolia

iPhone 13 z mniejszym notchem

DigiTimes jak zwykle powołuje się na swoje źródła w łańcuchu dostaw Apple. Mniejszy notch ma być możliwy dzięki zintegrowaniu oświetlacza podczerwieni z odbiornikiem i nadajnikiem sygnału w jeden moduł. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku skanera LiDAR znajdującego się w iPhone’ach i iPadach Pro.

Co ważne, dzięki takiej integracji poszczególnych podzespołów, wcięcie w ekranie ma zostać zmniejszone w iPhone’ach 13, ale najprawdopodobniej nie pod względem szerokości, a jedynie jego wysokości. Oznacza to, że notch mniej będzie się wcinał w ekran “od góry w dół”, natomiast w lewo i prawo pozostanie bez zmian.

Informacje o mniejszym notchu w iPhonea’ch z 2021 r.potwierdza również japoński blog Mac Otakara oraz leaker Ice Universe.

Premiera iPhone’a 13 spodziewana jest jesienią.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: