iPhone 13 – premiera ma się odbyć we wrześniu 2021

Tomek Czech   23 marca 2021

W zeszłym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią Apple było zmuszone opóźnić premierę iPhone’a 12 – pierwsze dwa modele zadebiutowały w drugiej połowie października, pozostałe dwa – dopiero w połowie listopada. W związku z tym, wiele osób niecierpliwie czakających na tegoroczne flagowce zastanawiało się, jak długo będą musili na nie czekać. Okazuje się, że nie aż tak długo – premiera iPhone’a 13 ma się odbyć tradycyjnie we wrześniu.

berrolia

iPhone 13 (2021) – data premiery

Autorem najnowszych doniesień na temat premiery iPhone’a 13 (lub też „iPhone’a 12s”) jest Daniel Ives z firmy analitycznej Wedbush. Według jego informatorów z łańcucha dostaw Apple, tegoroczne iPhone’y trafią do sprzedaży bez opóźnienia – we wrześniu.

Najprawdopodobniej będzie to trzeci tydzień tego miesiąca, co wskazywałoby na rynkową premierę iPhone’a 13 w dniu 17 września (nowe iPhone’y najczęściej pojawiają się w sprzedaży w piątek).

Ives nie wyklucza jednak, że premiera niektórych modeli tegorocznych flagowców może się odbyć dopiero na początku października.

Zdaniem analityka, w tym roku Apple może wyprodukować znacznie więcej egzemplarzy nowych iPhone’ów niż w 2020 r. – nawet o 25%. Aktualnie mówi się o produkcji około 100 mln sztuk.

Wszystko, co dotychczas wiemy o iPhonie 13 znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: