Raport: nowy iPad Pro ze szklaną obudową, MagSafe i dwukierunkowym ładowaniem bezprzewodowym

Tomek Czech   4 czerwca 2021

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga podaje, że Apple pracuje nad nowym, mocno przeprojektowanym modelem iPada Pro, którego planuje wprowadzić na rynek w 2022 r.

berrolia

Nowy iPad Pro (2022)

Nowe iPady Pro z procesorem M1 trafiły do sprzedaży zaledwie kilkanaście dni temu, a już pojawiają się informacje o kolejnej generacji tych tabletów.

Jak podaje Mark Gurman w swoim dzisiejszym raporcie, w Cupertino pracują nad nowym modelem iPada Pro ze szklaną obudową, która ma umożliwić ładowanie bezprzewodowe. Byłoby to klasyczne ładowanie indukcyjne w standardzie Qi, jak również ładowanie magnetyczne za pomocą znanego z iPhone’a 12 systemu MagSafe.

Apple testuje też możliwość wyposażenia nowych iPadów Pro w funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego. Dzięki temu moglibyśmy ładować iPhone’a, AirPodsy czy inne akcesoria po położeniu ich na obudowie tabletu.

Wcześniej wielokrotnie słyszeliśmy, że w przyszłym roku pojawią się pierwsze modele iPada z ekranem OLED. Początkowo zakładano, że to właśnie iPady Pro zostaną wyposażone w taki wyświetlacz w pierwszej kolejności. Jednak według analityka Ming-Chi Kuo, pierwszym iPadem z ekranem OLED będzie iPad Air (5. generacji), natomiast w przypadku modeli Pro Apple ma pozostać przy wyświetlaczach mini-LED (być może wyposaży w taki ekran również mniejszego, 11-calowego iPada Pro).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: