Apple Watch Series 7, Series 8, SE 2. Gen. i Extreme Edition – poznaliśmy plany Apple

Tomek Czech   16 czerwca 2021

Niedawno słyszeliśmy, że Apple Watch Series 7 ma mieć nowy dizajn z płaskim ramkami bocznymi [zobacz rendery]. Teraz Mark Gurman z Bloomberga zdradza kilka dodatkowych informacji na temat tegorocznego smartwatcha z Cupertino, ale także na temat przyszłych wersji i innych modeli – Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2. gen. oraz Apple Watch ”Extreme”.

berrolia

Apple Watch – plany Apple na najbliższe dwa lata

Apple Watch Series 7 (2021)

Według informatorów Gurmana, Apple Watch Series 7 będzie miał nowy wyświetlacz z jeszcze cieńszymi ramkami wokół niego. Apple ma też zastosować nową technikę laminowania, dzięki czemu ekran znajdzie się bliżej zewnętrznej osłony.

Zegarek ma być nieco grubszy niż poprzedni model, ale zmiana ma być na tyle mała, że będzie niezauważalna dla użytkownika.

Series 7 będzie też miał oczywiście nowy, szybszy procesor, a także wsparcie dla technologii UWB, czyli ultraszerokopasmowej komunikacji bezprzewodowej, działającej na podobnej zasadzie, jak w lokalizatorze AirTag.

Generalnie, w tym roku Apple ma skupić się na zmianach w dizajnie oraz poprawie wydajności zegarka, a ważne nowe funkcje mają pojawić w przyszłym roku.

Apple Watch Series 8 (2022)

Według informatorów Bloomberga, pierwotnie Apple planowało dodanie funkcji mierzenia przez zegarek temperatury ciała użytkownika już w tym roku, ale ostatecznie funkcjonalność ta ma się pojawić w przyszłym roku, wraz z innymi nowymi funkcjami monitorowania zdrowia. Pomiar temperatury ciała odgrywa ważną rolę w czasach pandemii COVID-19, podobnie jak monitorowanie saturacji tlenowej, co umożliwia już Apple Watch Series 6.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Apple może dodać do swojego zegarka funkcję pomiaru poziomu cukru we krwi. Jednak według najnowszych informacji uzyskanych przez Gurmana, od wprowadzenia tej funkcji do Apple Watcha dzieli nas jeszcze co najmniej kilka lat.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że przyszłe modele Apple Watcha mają mieć możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu alkoholu we krwi, a także nawodnienie organizmu czy nawet wykryć zatrucie czadem. Jednak Gurman na razie nie potwierdza tych informacji.

Apple Watch SE 2 (2022)

Jeśli ktoś spodziewał się nowej wersji tańszego modelu Apple Watch już w tym roku, to dziennikarz Bloomberga ma złe wieści – Apple Watch SE drugiej generacji planowany jest na przyszły rok. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na jego temat.

Apple Watch „Extreme” Edition (2022)

Kilka miesięcy temu Gurman podawał, że Apple rozważa wprowadzenie na rynek jeszcze w tym roku nowej wersji Apple Watcha przeznaczonego dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sporty ekstremalne. Z założenia miałby to być odpowiednik Casio G-Shock w wersji Apple. Wewnętrznie jest określany jako „Explorer” lub „Adventure” Edition.

Jednak w swoim najnowszym raporcie dziennikarz Bloomberga informuje, że premiera tego modelu została przesunięta na przyszły rok.

Zegarek ma się charakteryzować wzmocnioną obudową wykonaną z gumy lub silikonu, która zapewniłaby mu jeszcze większą odporność na wodę i pyły, ale przede wszystkim na uderzenia i zarysowania.

Lantre - coś nowego na horyzoncie…

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: