Bloomberg: Apple pracuje nad nową wersją Apple Watcha – “Explorer Edition”, dla osób uprawiających sporty ekstremalne

Łukasz Bernaczyk   26 marca 2021

Jak podaje Bloomberg, Apple rozważa wprowadzenie na rynek jeszcze w tym roku nowej wersji Apple Watcha – zegarek miałby być przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie oraz uprawiających sporty ekstremalne. Z założenia ma być odpowiednik Casio G-Shock w wersji Apple.

berrolia

Apple Watch “Explorer Editon” (2021)

Informatorzy Bloomberga donoszą, że nowa wersja Apple Watch’a jest w Cupertino roboczo nazywana “Explorer Edition”.

Zegarek ma się charakteryzować wzmocnioną obudową, wykonaną z gumy lub silikonu, która zapewniłaby mu jeszcze większą odporność na wodę i pyły, ale przede wszystkim na uderzenia i zarysowania.

Apple Watch “Explorer Edition” byłby odpowiednikiem słynnego G-Shocka z oferty Casio, który, choć może nie należy do najbardziej eleganckich, jest po prostu wytrzymały.

Już w 2015 r. Apple wprowadziło na rynek Apple Watcha w wersji Sport z gumowymi paskami, jednak sam zegarek nie był w żaden sposób wytrzymalszy od pozostałych modeli, a w zasadzie był najmniej wytrzymałym modelem, ze względu na aluminiową kopertę (zamiast stalowej) i zastosowane na wyświetlaczu szkło Ion-X (zamiast szafirowego).

W kolejnych latach Apple zrezygnowało ze przyrostka “Sport” i obecnie ta wersja zegarka jest sprzedawana po prostu jako Apple Watch z kopertą aluminiową.

Prawdziwy “kuloodporny” Apple Watch “Explorer Edition” z pewnością znalazłby wielu zwolenników. Według informatorów Bloomberga, Apple może zaprezentować ten model już jesienią, wraz z Apple Watch Series 7. Nie jest jednak wykluczone, że jego premiera odbędzie się później.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: