SYMFONISK – obraz i głośnik WiFi w jednym, czyli najnowszy pomysł duetu IKEA i Sonos

Tomek Czech   17 czerwca 2021

Są już telewizory przypominające obrazy, pora na głośniki. Właśnie taki wyjątkowy produkt – głośnik SYMFONISK, który jest jednocześnie obrazem, powstał we współpracy IKEA i Sonos. „Demokratyzacja muzyki w domu poprzez sztukę” – mówią o swoim najnowszym pomyśle jego twórcy. 

berrolia

SYMFONISK – muzyka dla uszu, sztuka dla oczu

Pierwsze produkty stworzone we współpracy IKEA i Sonos powstały dwa lata temu – były to lampka i półka SYMFONISK, które oczywiście były jednocześnie głośnikami.

Teraz czas na obraz.

Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

Ale SYMFONISK to właściwie rama na obraz – oprócz dwóch standardowych, minimalistycznych grafik, dostępnych jest też wiele wymiennych, zdobionych paneli, dzięki którym co jakiś czas możemy zmieniać styl obrazu.

Sprzęt może stać na podłodze, półce lub po prostu wisieć na ścianie.

Dzięki magnetycznemu haczykowi głośnik można powiesić w trybie pionowym lub poziomym, przewidziano również gumowe nóżki do umieszczenia go bezpośrednio na biurku lub półce.

Eksperci z Sonosa zapewniają, że głośnik w ramce „brzmi niesamowicie jak na tak kompaktowy kształt” i świetnie roznosi się po całym pomieszczeniu.

Produkt IKEA i Sonos jest kompatybilny z pozostałymi głośnikami z serii SYMFONISK, ale może także stanowić osobny element nagłośnienia. Podobnie jak w poprzednich elementach kolekcji, korzystający z niego użytkownicy, mogą łączyć się z ponad 100 serwisami streamingowymi.

Dzięki połączeniu głośnika z Wi-Fi można stworzyć w domu swój własny system multiroom – należy tylko pobrać aplikację SONOS S2 i postępować zgodnie z zawartymi w niej instrukcjami, aby sterować dźwiękiem.

Obraz-głośnik SYMFONISK będzie dostępny w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej IKEA.pl od 15 lipca 2021 r. Jego cena ma wynosić 179 euro. Wymienne panele będzie można kupić za 20 euro za sztukę (nie znamy jeszcze cen polskich).

Rama SYMFONISK jest obecnie planowana tylko w jednym rozmiarze – 41 x 57 cm.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: