Apple skraca okres darmowego dostępu do Apple TV+ z 12 do 3 miesięcy

Łukasz Bernaczyk   17 czerwca 2021

Od momentu premiery Apple TV+ każdy użytkownik, który zakupił nowe urządzenie obsługujące streamingowy serwis wideo firmy z Cupertino, otrzymywał darmowy roczny dostęp do tej usługi. Teraz Apple zmienia zasady promocji i od lipca okres ten zostanie skrócony do 3 miesięcy.

berrolia

Apple TV+ miało świetne warunki promocyjne

Apple TV+, czyli serwis streamingowy z serialami i filmami podobny do Netflixa, HBO Go czy Amazon Prime zadebiutował 1 listopada 2019 r.

Aby spopularyzować usługę, Apple postanowiło wprowadzić darmowy okres próbny dla każdego, kto zakupi nowe urządzenie z logo nadgryzionego jabłka obsługujące Apple TV+, czyli:

  • iPhone
  • iPad
  • Mac
  • Apple TV
  • iPod touch

Darmowy okres próbny obejmował aż 12 miesięcy bezpłatnego dostępu do seriali i filmów na platformie Apple TV+. Trzeba było jedynie pamiętać, by aktywować promocję w ciągu trzech miesięcy od momentu zakupu jednego z wymienionych wyżej urządzeń.

Warunki promocyjne na Apple TV+ były dotychczas naprawdę fajne. Rok darmowego dostępu, który zresztą później był jeszcze przez Apple kilkukrotnie przedłużany tak, że osoby które skorzystały z promocji zaraz po premierze Apple TV+  pod koniec 2019 roku mogą korzystać z serwisu za darmo aż do końca czerwca 2021 r.

Jakby tego było mało, promocja na rok darmowego Apple TV+ obejmowała chmurę rodzinną. Jeżeli więc użytkownik, który zakupił nowe urządzenie, jak iPhone, iPad czy Mac miał wykupioną chmurę rodzinną, wszyscy jej członkowie dostawali Apple TV+ na rok za darmo.

Koniec sielanki – od lipca już tylko 3 miesiące darmowego Apple TV+

Najwidoczniej Apple stwierdziło, że ich serwis VOD jest już wystarczająco mocno rozreklamowany i popularny, bo postanowiło znacznie skrócić okres darmowego dostępu.

Od 1 lipca tego roku przy zakupie iPhone’a, iPada, Maca, Apple TV czy iPoda touch użytkownik otrzyma darmowy dostęp do Apple TV+, ale już nie na 12 miesięcy, lecz “tylko” na 3 miesiące, po których będzie musiał albo zrezygnować z dostępu do VOD od Apple, albo zapłacić miesięczny abonamet wysokości 24,99 zł.

Przypomnę, że w październiku ubiegłego roku Apple wprowadziło pakiet usług Apple One, który zawiera dostęp do Apple Music, Apple Arcade, iCloud oraz właśnie Apple TV+.

W wersji Apple One „Dla Ciebie” miesięczny koszt pakietu to 24,99 zł. Jeżeli więc rozważaliście zakup Apple TV+, wykupcie Apple One, zapłacicie dokładnie tyle samo, a otrzymacie dodatkowo dostęp muzyki, gier oraz dysku w chmurze.

Apple One dla rodziny kosztuje 39,99 zł miesięcznie i zawiera dokładnie te same usługi, lecz możemy je dzielić z pięcioma członkami rodziny.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: