Apple przedłuża darmową subskrypcję Apple TV+

Tomek Czech   9 października 2020

W listopadzie ubiegłego roku Apple uruchomiło swój streamingowy serwis wideo – Apple TV+. Zaoferowało wtedy darmową roczną subskrypcję przy zakupie któregoś ze swoich urządzeń. Teraz okazuje się, że darmowa subskrypcja zostaje przedłużona nawet o kilka miesięcy.

berrolia

Apple TV+

Darmowy roczny dostęp do Apple TV+ otrzymali wszyscy, którzy kupili iPhone’a, iPada, iPoda touch, Apple TV lub Maca we wrześniu 2019 r. lub później. Serwis wystartował 1 listopada. Od tego dnia można było do niego dołączyć i aktywować darmową 12-miesięczną subskrypcję. Osobom, które dołączyły do Apple TV+ już pierwszego dnia, darmowy okres skończyłby się 31 października tego roku.

Ale, jak podają Rene Ritchie oraz 9to5Mac, Apple zadecydowało właśnie, że przedłuży ten okres. Na razie nie ma jasności, o ile. Rene Ritchie podaje, że maksymalnie o trzy miesiące – np. jeśli rozpoczęliśmy korzystanie z darmowej subskrypcji 1 listopada 2019 r., zostanie ona nam przedłużona do 31 stycznie 2021 r.

9to5Mac co prawda również pisze o dodatkowych trzech miesiącach, ale jednocześnie podaje, że osobom, które rozpoczęły darmową subskrypcję w listopadzie 2019 r. zostanie ona przedłużona do końca lutego 2021 r., co dawałoby razem cztery dodatkowe miesiące.

Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach, kiedy Apple ma rozesłać stosowaną informację do wszystkich użytkowników.

Dodatkowa darmowa subskrypcja ma być oferowana tylko tym osobom, które rozpoczęły korzystanie z niej pomiędzy listopadem 2019 r. a lutym 2020 r. Subskrybenci Apple TV+, którzy korzystali z serwisu odpłatnie mają otrzymać rekompensatę w postaci środków do wykorzystania w iTunes/App Store.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: