MacBook Air z M2 – nowe informacje i nowe rendery

Tomek Czech   15 listopada 2021

Kilka miesięcy temu leaker Jon Prosser przekazał wiele informacji o tym, jak będzie wyglądał nowy MacBook Air z M2, którego premiera ma się odbyć w 2022 r. Teraz pojawiły się nowe, ciekawe informacje i dodatkowe rendery pokazujące wygląd nadchodzącego komputera.

berrolia

MacBook Air z M2 (2022)

Według informatorów Prossera, nowy MacBook Air będzie mocno przeprojektowany: zniknie charakterystyczny dizajn z dolną częścią obudowy o zmiennej grubości – nowa wersja ma mięć tę samą grubość na całej długości, jak MacBook Pro. Laptop ma też być „niewiarygodnie cienki”.

Krawędzie będą płaskie, na wzór iPhone’a 12/13 i nowych iPadów.

Ciekawą, choć z pewnością kontrowersyjną nowością mają być białe ramki wokół ekranu oraz przeprojektowana, również biała klawiatura.

Komputer ma być dostępny w siedmiu kolorach, na wzór iMaca 24” z M1.

MacBook Air (2022) – nowe informacje

Leaker @dylandkt, którego przecieki o nowych produktach Apple w ostatnim czasie zawsze się potwierdzały, podał kilka dodatkowych informacji o nowym MacBooku Air:

  • kamera 1080p
  • magnetyczny port ładowania MagSafe
  • zasilacz 30 W
  • klawiatura z pełnowymiarowymi klawiszami funkcyjnymi
  • brak wentylatorów
  • premiera w połowie 2022

@dylandkt potwierdził też informacje, że komputer będzie dostępny w kolorach podobnych do wersji kolorystycznych iMaca 24”, oraz że będzie miał białe ramki wokół ekranu oraz białą klawiaturę.

Nowy Air będzie najprawdopodobniej wyposażony w dwa porty Thunderbolt/USB-C.

Jako że komputer z dużym prawdopodobieństwem będzie też posiadał notch, jak nowe MacBooki Pro 14” i 16”, współpracujący z Jonem Prosserem grafik Ian Zelbo przygotował nowe rendery odzwierciedlające tę i pozostałe zmiany.

Obecny model MacBooka Air z M1 można teraz kupić w promocji nawet 950 zł taniej.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: