Tak ma wyglądać nowy, przeprojektowany, „niewiarygodnie cienki” MacBook Air

Tomek Czech   10 maja 2021

Od dłuższego czasu wiemy, że Apple pracuje nad nowym, przeprojektowanym MacBookiem Air, wyposażonym w następcę procesora M1. Kilka dni temu wiarygodny leaker Jon Prosser informował, że nowy Air będzie dostępny w pastelowych kolorach, na wzór iMaca 24”. Dzisiaj natomiast zdradził dziś kilka nowych, ciekawych szczegółów na temat tego komputera. Możemy też zobaczyć, jak najprawdopodobniej będzie on wyglądał.

berrolia

Nowy MacBook Air

Jon Prosser twierdzi, że otrzymał zdjęcia przedstawiające przeprojektowany model „MacBooka”. Nie jest na 100% pewne, że chodzi o MacBooka Air, ale z pewnością nie jest nowy MacBook Pro (za mała ilość portów) i nie zapowiada się, żeby Apple reaktywowało 12-calowego MacBooka, więc z dużym prawdopodobieństwem chodzi jednak o Aira.

Żeby chronić swoje źródło Prosser nie publikuje otrzymanych zdjęć, lecz rendery stworzone na ich podstawie przez grafika @RendersbyIan.

Nowy model nie ma już charakterystycznego do tej pory dla Aira dizajnu z dolną częścią obudowy o zmiennej grubości – nowa wersja ma tę samą grubość na całej długości, jak obecny model MacBooka Pro. Prosser nie zna dokładnych wymiarów, ale twierdzi, że nowy Air będzie „niewiarygodnie cienki”.

Krawędzie są płaskie i ostro ścięte, jak w przypadku iPhone’a 12 i nowych iPadów Pro.

Komputer wyposażony jest w dwa porty USB-C. Nie ma pewności co do tego, że będzie posiadał magnetyczne złącze MagSafe.

Ciekawą, choć z pewnością kontrowersyjną nowością są białe ramki wokół ekranu oraz przeprojektowana, również biała klawiatura.

Rendery pokazują nowego MacBooka Air w siedmiu kolorach, na wzór zaprezentowanego niedawno iMaca 24” z M1.

Nowy MacBook Air z M2 – kiedy premiera?

Prosser nie dotarł do żadnych nowych informacji na temat daty premiery nowego MacBooka Air.

W styczniu tego roku Mark Gurman z Bloomberga podawał, że nowy Air może trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku lub na początku 2022 r. Biorąc pod uwagę to, że analityk Ming-Chi Kuo uważa, że będzie to jednak przyszły rok, taki scenariusz trzeba uznać za bardziej prawdopodobny.

Według informatorów Bloomberga, nowy Air będzie mniejszy i lżejszy od obecnego modelu. Apple osiągnie to między innymi poprzez zmniejszenie ramek wokół ekranu, którego przekątna dalej będzie wynosić 13 cali.

Nowy Air ma być wyposażony w następcę procesora M1, który może posiadać nawet 16 rdzeni wydajnościowych (czip M1 ma “tylko” cztery takie rdzenie). Do Aira wróci też magnetyczny port ładowania MagSafe. Oprócz tego laptop ma posiadać dwa porty USB 4.

Według Gurmana, nowy MacBook Air ma być modelem high-endowym, co oznacza, że najprawdopodobniej będzie droższy od obecnego modelu MBA z M1, który pozostanie w ofercie Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: