Raport: Apple zaprezentuje mniejszego i lżejszego, “high-endowego” MacBooka Air z MagSafe i następcą procesora M1

Tomek Czech   22 stycznia 2021

Już ponad miesiąc temu słyszeliśmy, że Apple pracuje nad nowym modelem MacBooka Air, który ma trafić na rynek w 2022 roku. W dzisiejszym raporcie Mark Gurman z Bloomberga pisze, że nowy Air może się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Zdradza też kilka ważnych szczegółów na jego temat.

berrolia

Nowy MacBook Air (2021)

Według informatorów Gurmana, nowy MacBook Air będzie mniejszy i lżejszy od obecnego modelu. Apple osiągnie to między innymi poprzez zmniejszenie ramek wokół ekranu, którego przekątna dalej będzie wynosić 13 cali (w Cupertino rozważano też stworzenie 15-calowego MacBooka Air, ale na razie te plany odłożono na dalszą przyszłość).

Nowy Air ma być wyposażony w następcę procesora M1, który może posiadać nawet 16 rdzeni wydajnościowych (czip M1 ma “tylko” cztery takie rdzenie). Do Aira wróci też magnetyczny port ładowania MagSafe. Oprócz tego laptop ma posiadać dwa porty USB 4.

Nowy MacBook Air ma być modelem high-endowym w serii Air, co oznacza, że najprawdopodobniej będzie droższy od obecnego modelu MBA z M1, który pozostanie w ofercie Apple.

Bloomberg podaje, że nowy Air może trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku lub na początku 2022 r.

Nieco inne informacje na temat nowego MacBooka Air podawał w grudniu analityk Ming-Chi Kuo. Według jego źródeł, model ten ma posiadać nowy dizajn, być wyposażony w ekran mini-LED i w dodatku być tańszy od sprzedawanej obecnie wersji Aira.

Czy Apple planuje więc dwa nowe modele Aira – tańszą i droższą? Raczej nie. Musimy pamiętać, że choć Ming-Chi Kuo jest bardzo wiarygodny, jeśli chodzi o przecieki na temat hardware’u, nie zawsze trafnie przewiduje ceny przyszłych produktów Apple – ma informatorów w azjatyckich fabrykach produkujących dla Apple, a nie w Cupertino, jak Mark Gurman.

W dzisiejszym raporcie Bloomberga znajdziemy też potwierdzenie informacji, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się dwa nowe modele MacBooka Pro (14″ i 16″).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: