Gniazdo karty SD wraca do MacBooka Pro; TouchBar najprawdopodobniej zniknie

Tomek Czech   22 stycznia 2021

W zeszłym tygodniu Mark Gurman z Bloomberga podał wiele ciekawych informacji na temat nowych MacBooków Pro 14″ i 16″, które mają trafić do sprzedaży w tym roku. Dzisiaj dodał dwie kolejne – do MacBooka Pro wraca gniazdo karty SD, najprawdopodobniej zniknie jednak Touch Bar.

berrolia

MacBook Pro (2021) ze slotem SD, bez Touch Bar

W sowim poprzednim raporcie Gurman podawał, że nowe MacBooki Pro będą posiadać więcej portów – magnetyczny port ładowania MagSafe oraz “kilka portów USB-C”. Dzisiaj dziennikarz podaje, że nowe modele będą też posiadać gniazdo karty SD.

Slot karty SD został usunięty z MacBooka Pro wraz z premierą nowych modeli w 2016 r. Możliwość włożenia karty SD bezpośrednio do komputera było rozwiązaniem cenionym przez użytkowników, zwłaszcza przez osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią lub wideo. Było też traktowane jako szybszy i przede wszystkim tańszy sposób na dodanie większej ilości pamięci do komputera.

W zeszłym tygodniu Gurman podawał też, że Apple testowało wersje nowych MBP bez Touch Bara, ale jego usunięcie nie było jeszcze przesądzone. Z dzisiejszego raportu wynika, że OLEDowy wyświetlacz zniknie jednak z klawiatury MacBooka Pro (taką informację podawał też niedawno analityk Ming-Chi Kuo).

Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ – kiedy premiera?

Według Marka Gurmana, Apple planuje wprowadzić nowe MacBooki Pro do sprzedaży w połowie tego roku. Premiera mogłaby się więc odbyć np. w czerwcu na WWDC 2021 lub w lipcu. Bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz, bo zdaniem Ming-Chi Kuo, nowe laptopy zadebiutują w trzecim kwartale 2021 r.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: