Raport: cała linia iPhone’ów 13 z automatyczną stabilizacją matrycy

Łukasz Bernaczyk   22 stycznia 2021

Najnowsze doniesienia dotyczące iPhone’a 13 przynoszą bardzo ciekawą informację – wszystkie cztery tegoroczne modele mają posiadać automatyczną stabilizację matrycy “Sensor Shift”, którą dotychczas oferuje jedynie iPhone12 Pro Max.

iPhone 13 z automatyczną stabilizacją matrycy

Informację o nowym aparacie we wszystkich czterech modelach iPhone’a 13 przyniósł tajwański DigiTimes, powołując się na swoje źródła w łańcuchu dostaw Apple.

Obecnie optyczną stabilizację obrazu (OIS) w aparacie z wykorzystaniem stabilizacji matrycy (a nie stabilizacji obiektywu) oferuje jedynie najdroższy z iPhone’ów 12 -model 12 Pro Max.

Należy również pamiętać, że automatyczna stabilizacja matrycy używana jest w iPhone’ie 12 Pro Max “tylko” podczas fotografowania obiektywem szerokokątnym, w przypadku dwóch pozostałych obiektywów  jest to stabilizacja samego obiektywu.

O automatycznej stabilizacji matrycy Apple pisze na swojej stronie w taki sposób:

Technologia DSLR na miarę iPhone’a

Do tej pory automatyczną stabilizację matrycy miały tylko cyfrowe lustrzanki. Nam po raz pierwszy udało się przenieść ją do iPhone’a. Możesz więc filmować swoje dzieci, uganiając się za nimi po parku, albo scenerię z okna samochodu, mknąc po wyboistej drodze, a Twoje ujęcia będą stabilniejsze niż kiedykolwiek.

Nie wiadomo, czy optyczna stabilizacja obrazu w oparciu o stabilizację matrycy w tegorocznych iPhone’ach będzie działała jedynie z obiektywem szerokokątnym, czy może Apple postanowi rozszerzyć jej działanie również dla pozostałych obiektywów.

Niedawno DigiTimes informował również, że wszystkie cztery modele iPhone’a 13 będą wyposażone w skaner LiDAR (obecnie posiadają go jedynie dwa modele Pro).

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: