MacBook Air będzie dostępny w pastelowych kolorach iMaca 24” i z procesorem M2 – raport

Tomek Czech   7 maja 2021

Nowy MacBook Air może być dostępny w wielu nowych, pastelowych kolorach, podobnie jak najnowszy iMac 24” – wynika z informacji zdobytych przez leakera Jona Prossera. Kolejną dużą nowością ma być układ M2, czyli następca superszybkiego procesora M1.

berrolia

MacBook Air (2021/2022) w pastelowych kolorach

Leaker twierdzi, że informację o nowych kolorach MacBooka Air otrzymał z tego samego źródła, które poinformowało go o nowych, pastelowych kolorach tegorocznego iMaca. Prosser był pierwszą osobą, która podała tę informację – było to w lutym tego roku, czyli dwa miesiące przed premierą nowego iMaca (Prosser podawał wtedy, że będzie on dostepny w pięciu kolorach, ostatecznie iMac 24” dostępny jest w aż siedmiu kolorach).

W najnowszym wideo na swoim kanale YouTube Jon Prosser zdradza, że to samo źródło poinformowało go teraz, że widziało już prototyp „niebieskiego MacBooka”. Choć nie jest to w 100% potwierdzone, leaker zakłada, że chodzi właśnie o nowego MacBooka Air. Komputer ma też być wyposażony w układ M2, następcę procesora M1, którego znajdziemy w obecnym modelu Aira, zaprezentowanym w listopadzie ubiegłego roku.

Nowy MacBook Air z M2 – kiedy premiera?

Prosser nie dotarł do żadnych informacji na temat premiery nowego MacBooka Air.

W styczniu tego roku Mark Gurman z Bloomberga podawał, że nowy Air może trafić do sprzedaży w drugiej połowie tego roku lub na początku 2022 r. Biorąc pod uwagę to, że analityk Ming-Chi Kuo uważa, że będzie to jednak przyszły rok, taki scenariusz trzeba uznać za bardziej prawdopodobny.

Według informatorów Bloomberga, nowy Air będzie mniejszy i lżejszy od obecnego modelu. Apple osiągnie to między innymi poprzez zmniejszenie ramek wokół ekranu, którego przekątna dalej będzie wynosić 13 cali.

Nowy Air ma być wyposażony w następcę procesora M1, który może posiadać nawet 16 rdzeni wydajnościowych (czip M1 ma “tylko” cztery takie rdzenie). Do Aira wróci też magnetyczny port ładowania MagSafe. Oprócz tego laptop ma posiadać dwa porty USB 4.

Według Gurmana, nowy MacBook Air ma być modelem high-endowym, co oznacza, że najprawdopodobniej będzie droższy od obecnego modelu MBA z M1, który pozostanie w ofercie Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: