Raport: premiera iPada mini 6 w drugiej połowie roku; Apple pracuje też nad wersją z ekranem mini-LED

Łukasz Bernaczyk   6 maja 2021

W swoim ostatnim raporcie do inwestorów analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że premiera iPad mini 6 generacji opóźni się i nastąpi dopiero w drugiej połowie tego roku, a nie – jak wcześniej prognozował – jeszcze w pierwszej. Apple ma pracować już nad wersją swojego najmniejszego tabletu z ekranem mini-LED.

berrolia

iPad mini 6 (2021)

Kuo nie podał dodatkowych szczegółów na temat daty premiery nowego iPada mini, ale należy się jej spodziewać pomiędzy wrześniem a listopadem tego roku.

iPad mini 6 ma mięć nieco większy niż obecnie ekran – o przekątnej 8,4″. Dotychczas najmniejszy z tabletów Apple wyposażony był w wyświetlacz 7,9″. Jednak dzięki zastosowaniu cieńszych ramek, przekątna ekranu  ma wzrosnąć o 0,6 cala, przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych urządzenia.

Niestety na tym nowości w wyglądzie iPada mini 6 najprawdopodobniej się skończą. Z informacji zdobytych przez Kuo oraz z innych źródeł wynika, że nowy mini nie zostanie upodobniony do iPadów Pro czy iPada Air 4. Pozostaną więc dość szerokie ramki u góry i na dole, tablet dalej będzie posiadał przycisk Home z Touch ID oraz port Lightning.

iPad mini z ekranem mini-LED (XDR)

Analityk podaje też, że Apple prowadzi już prace nad iPadem mini z ekranem mini-LED, podobnym do tego który zadebiutował niedawno w iPadzie Pro 12,9″. Jednak wyświetlacz ten nie trafi do iPada mini 6, a dopiero do jego kolejnych generacji tej wersji tabletu,

Apple w ten sposób opisuje ekran mini-LED w iPadzie Pro 12,9” (marketingowa nazwa wyświetlacza to „Liquid Retina XDR”:

Ekstremalny zakres dynamiczny debiutuje w iPadzie Pro 12,9 cala.

Wyświetlacz Liquid Retina XDR imponuje bogactwem realistycznych detali. Współczynnik kontrastu 1 000 000:1 sprawia, że przeglądanie i edytowanie zdjęć oraz wideo HDR to czysta przyjemność, a Twoje ulubione filmy i seriale – uczta dla oczu. Liquid Retina XDR ma też powalające 1000 nitów jasności utrzymywanej na całym ekranie i aż 1600 nitów jasności szczytowej. Oraz zaawansowane technologie, takie jak szeroka gama kolorów P3, True Tone i ProMotion.

W swoim raporcie Ming-Chi Kuo wspomina jednocześnie, że podczas pandemii koronawirusa sprzedaż iPadów znacznie wzrosła. Dodatkowo wzmocnią ją zaprezentowane niedawno nowe iPady Pro, a w drugim półroczu sprzedaż pociągnie również nowy iPad mini 6.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: