Wszystkie nowe urządzenia, które możemy zobaczyć na pierwszej w tym roku konferencji Apple

Łukasz Bernaczyk   21 stycznia 2022

Z ostatnich doniesień wynika, że pierwsza w tym roku konferencja Apple odbędzie się w marcu lub kwietniu (coraz więcej wskazuje na kwiecień). Zobaczmy więc, jakie nowe urządzenia firmy z Cupertino zostaną wtedy najprawdopodobniej zaprezentowane.

berrolia

Konferencja Apple – marzec/kwiecień 2022

iPhone SE 3

Pierwszym “pewniakiem”, którego zobaczymy podczas wiosennej prezentacji produktowej Apple jest budżetowy iPhone SE 3. generacji.

Wbrew pojawiającym się wcześniej plotkom, smartfon nie zmieni się zbytnio wizualnie i nadal utrzyma dizajn iPhone’a 8 z przyciskiem w dolnej ramce poniżej ekranu.

Najistotniejszymi nowościami iPhone’a SE 3 będzie układ A15 Bionic pochodzący prosto z iPhone’ów 13 oraz łączność 5G

iPad Air 5

Premiera nowego iPada Air nie jest co prawda tak pewna, jak iPhone’a SE 3, jednak są na nią spore szanse.

iPad Air 5. generacji ma utrzymać wygląd swojego poprzednika. Zostaną więc cienkie ramki, ekran o przekątnej 10,9 cala, Touch ID w przycisku Power, port USB-C i 6 opcji kolorystycznych.

Nowe mają za to być takie podzespoły, jak: procesor A15 Bionic, przednia kamera 12 MP z obsługą funkcjonalności Center Stage oraz modem 5G.

Nowy iMac 27″ z układami M1 Pro i M1 Max

Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy Wam, że nowy iMac z ekranem o przekątnej 27 cali ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2022. Możliwe jest, że po raz pierwszy zobaczymy go właśnie na wiosennej konferencji Apple.

Komputer ma być wyposażony w ekran mini-LED „ProMotion” z adaptacyjną częstotliwością odświeżania w zakresie 24 Hz – 120 Hz oraz potężne procesory M1 Pro i M1 Max.

Wizualnie upodobni się do iMac’a 24″, z tą różnicą, że ramki wokół ekranu mogą być czarne, a nie białe.

Mac mini

Jeżeli na wspomnianej konferencji zobaczymy nowego iMac’a 27″, to jest spora szansa, że chwilę po nim ujrzymy nowego Maca mini w tzw. wersji “high-end”.

Obecnie w ofercie Apple mamy Maca mini w niższych konfiguracjach z układem M1 i w wyższych konfiguracjach z procesorem Intela. I to właśnie te drugie zastąpi nowy mini, który również ma zostać wyposażony w układy Apple M1 Pro i M1 Max.

Wiecej informacji o nowym Macu mini znajdziesz tutaj.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: