iPhone SE 3 jednak bezramkowy z notchem?

Tomek Czech   14 stycznia 2022

Czy za kilka miesięcy, niemal 5 lat po wprowadzeniu na rynek bezramkowego iPhone’a X Apple pokaże iPhone’a SE 3. generacji opierającego się na konstrukcji iPhone’a 6 z 2014 r.(!), czyli z szerokim ramkami wokół ekranu i przyciskiem Home z Touch ID? Na to wskazują niemal wszystkie ostatnie przecieki z najbardziej wiarygodnych źródeł.

Ale jeśli nie jesteś w stanie w to uwierzyć (nic dziwnego!), z pomocą przychodzi Ci najnowszy przeciek ujawniony przez leakera @xleaks7, z którego wynika, że iPhone SE 3 będzie miał ekran edge-to-edge z notchem, a jego konstrukcja będzie przypominała iPhone’a XR.

berrolia

iPhone SE 3 (2022)

Z informacji zdobytych przez leakera wynika, że rozmiar budżetowego iPhone’a SE 3. generacji nie zmieni się w porównaniu do obecnego modelu (SE 2, 2020). Z tyłu wciąż znajdziemy pojedynczą kamerę.

Zmieni się za to front – według kalkulacji @xleaks7, opartych na zdobytych schematach CAD, nowy telefon będzie miał ekran o przekątnej około 5,7 cala, czyli mniej więcej tyle, ile iPhone X czy iPhone 11 Pro (które wyposażone są w wyświetlacz 5,8”).

Warto dodać, że już wcześniej pojawiały się doniesienia, że iPhone SE 3 będzie oparty na konstrukcji iPhone’a XR (który jednak jest nieco większy – ma ekran 6,1”), ale zdecydowana większość najnowszych informacji z najbardziej wiarygodnych źródeł wskazuje, że tegoroczny budżetowiec będzie wyglądał identycznie jak poprzednik z 2020 r., a odświeżeniu ulegną jedynie wewnętrzne komponenty, z procesorem na czele.

Niestety.

Premiera iPhone’a SE 3. generacji spodziewana jest na najbliższej konferencji Apple, która ma odbyć się w marcu lub w kwietniu.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: